Łóżko w salonie

W naszym mieszkaniu są dwa pokoje. W jaki sposób możemy podzielić salon, aby uzyskać trzeci pokój, który będzie naszą sypialnią? W salonie mamy 3 wysokie okna, w tym środkowe nie otwiera się.

W salonie jest tylko jedno (mimo, że potrójne) okno, więc nie oddzielimy sypialni od salonu przy pomocy ścian, ponieważ wtedy sypialnia musiałaby być pomieszczeniem bez okna. 

Proponowana aranżacja zakłada ustawienie łóżka w pobliżu okna. Nie ma miejsca na szafki nocne, więc robimy za łóżkiem kawałek zabudowy z blatem, na który można będzie odłożyć różne drobiazgi, które zwykle znajdują się na szafkach nocnych. Jeżeli na tej ścianie znajduje się grzejnik to zabudowa musi być odpowiednio od niego odsunięta - z boku zamiast otworów, przez które będzie się przedostawało ciepłe powietrze lepiej nie robić nawet częściowej przesłony.

Łóżko można zostawić widoczne lub zasłonić je przy pomocy zasłony (takiej samej, jaka będzie na oknie) zamocowanej na szynie pod sufitem.

Sofa narożna wraz z tv zostały ustawione w taki sposób, by odwrócić uwagę ewentualnych gości od kąta sypialnianego - przy okazji oddzielamy w salonie strefę nocną od dziennej.

Jeśli są potrzebne meble do składowania ubrań w salonie - za sofą można zrobić szafę, a między łóżkiem a stołem zabudowę do sufitu z szafkami (zamiast szafek mogą być szafy).

Łóżko w salonie Łóżko w salonie
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut salonu z aneksem - propozycja aranżacji.