Jak otworzyć kuchnię na salon?

Chciałabym wyburzyć ścianę oddzielającą kuchnię od salonu. Nie wiem, czy zlikwidować ją w całości, czy zostawić kawałek, na którym stoi szafka rtv. Co zrobić ze ścianą kuchni na lewo od wejścia do mieszkania? Część ściany do sufitu została już wcześniej usunięta (brak ościeżnicy i drzwi w kuchni, w salonie tylko ościeżnice). W kuchni są białe meble z blatem dąb bardolino oraz płytkami na podłodze Laponia Natural (w przedpokoju są również położone te płytki). Czy po wyburzeniu / przesunięciu ścian takie same płytki należałoby położyć również w salonie? Jak wówczas rozmieścić meble w salonie? Czy też powinny być białe? Na jaki kolor należałoby pomalować te pomieszczenia?

Ustawienie mebli w salonie powinno zostać takie, jak jest - bardziej funkcjonalnego układu nie da się stworzyć. A w związku z tym, że szafka z tv jest przy ścianie, za którą jest kuchnia, na pewno nie możemy usunąć tej ściany w całości.

Proponuję zostawić taki kawałek ściany, jaki będzie potrzebny, by zmieścił się tv, a pozostałą część usunąć do wysokości, na której zamocujemy blat barowy do spożywania posiłków (o dł. 120 cm - dla 2 osób).

Ścianę między kuchnią a przedpokojem lepiej zostawić i nie skracać.

Jeśli chodzi o wykończenie podłogi - w salonie powinny być panele, płytki tylko w kuchni i przedpokoju.

Meble w salonie powinny mieć inny kolor niż w kuchni (ściany również) - po to, by podkreślić odrębność tych dwóch pomieszczeń.

Jak otworzyć kuchnię na salon? Jak otworzyć kuchnię na salon?
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut salonu i kuchni - propozycja częściowego połączenia.