Urządzamy salon i kuchnię

Proszę o poradę jak urządzić salon, gdzie poustawiać meble? Czy zburzyć ścianki oddzielające kuchnię od salonu i zrobić zupełnie otwartą kuchnię, np. z wyspą? Gdzie postawić stół na 6 osób? Zależy mi na tym, aby w kuchni też można było usiąść i zjeść śniadanie i kolację lub przygotować posiłek siedząc. 

Ze względu na rozmieszczenie okien w salonie najlepiej będzie urządzić część wypoczynkową przy wyjściu na taras, a stół na 6 osób postawić bliżej kuchni. Z tego względu kuchnię należy zamknąć zostawiając przejście o szer. 120 cm - aby zasłonić stół, który znajdzie się tam znajdzie. Dwa stoły w niedużej odległości i w otwartej przestrzeni nie wyglądałyby dobrze.

W kuchni lodówka 2 - drzwiowa (L), dalej szuflady, płyta grzewcza o szer. 90 cm, szafka narożna z koszami obrotowymi lub półką, niskie cargo, zmywarka, szafka z 2 - komorowym zlewem i koszami do segregacji śmieci, ponownie niskie cargo lub wąskie szuflady, na końcu 2 wysokie słupki meblowe - w pierwszym piekarnik z mikrofalówką (P+M) w zabudowie, w drugim szafki z uchylnymi frontami. Centralnie stół z 4 krzesłami. Po drugiej stronie kuchni zabudowa na całą ścianę - a w niej szafki pełniące funkcję spiżarni.

W salonie duża sofa, stolik kawowy, fotel, zabudowa z tv na ścianie, przy wejściu do salonu biokominek (o ile nie ma w planach tradycyjnego kominka).

Urządzamy salon i kuchnię Urządzamy salon i kuchnię
Rys.1. Rzut parteru domu. Rys.2. Rzut salonu i kuchni - propozycja aranżacji.