Łazienka pod schodami

Potrzebuje porady odnośnie remontu łazienki pod schodami. Chodzi o rozmieszczenie sedesu, prysznica i umywalki. Drzwi wejściowe umieszczone są naprzeciwko sedesu.

W związku z umiejscowieniem skosów, drzwi, bojlera oraz odpływu (sedes) w zasadzie niewiele można zrobić, jeśli chodzi o zamianę miejscami prysznica, umywalki itp. Wszystko powinno pozostać na swoim dotychczasowym miejscu. 

Możemy natomiast znacząco poprawić wygląd łazienki poprzez położenie nowych płytek. 

Łazienka pod schodami Łazienka pod schodami
Obecna aranżacja łazienki. Płytki podłogowe Hasel Brown Paradyż.

Na podłodze kładziemy płytki drewnopodobne - prostopadle do drzwi. Na ścianach (wszystkich) jednolite płytki w kremowym kolorze (układane poziomo). Poziomy układ poszerzy optycznie łazienkę.

Brodzik, umywalkę i sedes wymieniamy na nowe. Umywalka na szafce w kolorze podłogi. Lustro na ścianie w ramie - również w kolorze podłogi.

Prysznic zasłaniamy zasłoną z ciekawym wzorem. Wnękę za brodzikiem byłoby dobrze również zasłonić zasłoną - by nie było widać rzeczy, które na co dzień są w tym miejscu przechowywane (w tym przypadku zasłonka w schowku powinna mieć kolor jednolity - np. czekoladowy - wtedy będzie się lepiej komponowała z zasłoną z motywem drzewa).

Łazienka pod schodami Łazienka pod schodami
Płytki ścienne Baletia Bianco, PARADYŻ. Zasłona prysznicowa Tree Bisk, LEROY MERLIN, 49,95 zł.