Ściana z kominkiem w salonie

Potrzebuję porady w doborze koloru na cegiełki na kominku. Ta ściana bardzo się brudzi, więc planowaliśmy pomalować ją na ciemny kolor - Magnat Stylowy Antracyt. Ściana sąsiadująca z kominkiem (za stołem) zostałaby wtedy pomalowana na kolor jasnoszary. Pozostałe ściany zostałyby białe. Czy takie rozwiązanie będzie dobre do naszego salonu? Pokój jest bardzo jasny, jedynym ciemniejszym akcentem póki co jest sofa narożna.

Pomalowanie cegiełek wokół kominka na kolor grafitowy będzie dobrym pomysłem - ale ściany obok (za stołem) proponuję nie malować na jaśniejszy odcień szarości. Tutaj przydałby się bardziej dekoracyjny akcent. Nie powinna to być jednak tapeta, ponieważ wtedy stworzymy 2 sąsiadujące ze sobą powierzchnie z drobnym wzorem (wzór na tapecie i wzór cegiełki).

Salon z jadalnią i kominkiem - obecna aranżacja Salon z jadalnią i kominkiem - obecna aranżacja 
Salon z jadalnią i kominkiem - obecna aranżacja Salon z jadalnią i kominkiem - obecna aranżacja
Salon z jadalnią i kominkiem - obecna aranżacja.

Dobrze będzie tam natomiast wyglądał wzór zielonych liści (fototapeta) - przyklejony z dociśnięciem do prawego dolnego rogu przy kominku (układ liści jak na zdjęciu poniżej). Soczysta zieleń ożywi aranżację.

Na jasnoszary kolor można pomalować ścianę z zegarem.

Farba do ścian Magnat Stylowy Antracyt  Fototapeta z motywem liści
Farba do ścian Magnat Stylowy Antracyt. Fototapeta z motywem liści (taki obrazek można zamówić w niemal każdej drukarni internetowej - a zdjęcie w dobrej rozdzielczości pobrać z banku zdjęć Fotolia.com).