Miejsce na sypialnię

Proszę o pomoc przy wyodrębnieniu osobnej sypialni (z miejscem na podwójne łóżko) bez okna. W kuchni zależy mi na większej powierzchni blatu roboczego z zachowaniem obecnego układu. W salonie idealnie by było, gdyby znalazło się miejsce na stół jadalniany (nie barek) oraz sofę narożną. 

Sypialnia została wydzielona przy pomocy dobudowanej ścianki, przy której od strony salonu znalazł się tv wraz z szafkami - stojącą i wiszącą. W razie potrzeby sypialnię można zamknąć - np. wieszając zasłony na szynach na suficie lub mocując uchylne skrzydła zrobione na zamówienie (przypominające bardziej fronty w szafie niż tradycyjne drzwi). W sypialni znalazło się podwójne łóżko, 2 szafki nocne i szafa ubraniowa.

W salonie stolik kawowy, sofa narożna i stół z krzesłami. 

W aneksie kuchennym powierzchnia blatu roboczego została powiększona poprzez przedłużenie go na ścianę przy oknie (w tym miejscu pod blatem nie ma szafki ze względu na obecność grzejnika - robimy sam blat, który na końcu "schodzi" w dół  zamieniając się w bok zabudowy, który będzie podtrzymywał blat znajdujący się powyżej).

W zabudowie meblowej w kuchni znalazły się ponadto (już za oknem): szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci pod spodem, niskie cargo, lodówka (L), wysokie cargo.

Miejsce na sypialnię Miejsce na sypialnię
Rys.1. Rzut salonu z aneksem kuchennym - stan obecny. Rys.2. Rzut sypialni z aneksem kuchennym - propozycja aranżacji.