Mieszkanie dla młodego małżeństwa

Jak ustawić ściany w mieszkaniu oraz meble, by stworzyć wygodną i funkcjonalną przestrzeń dla młodego małżeństwa bez dzieci? Chcemy zrezygnować z małej toalety na rzecz garderoby. Myśleliśmy też o tym, by powiększyć salon o środkowy pokój. Potrzebujemy miejsca do pracy i na książki, w sypialni wystarczy nam łóżko i jakaś komoda. Z każdego pokoju jest wyście na balkon.

Łazienka została w niezmienionym kształcie. 

Sypialnię powiększono w taki sposób, by zmieściła się zabudowa na wymiar (szafa wnękowa). Ponadto znalazło się tam podwójne łóżko i 2 szafki nocne.

Toaletę zlikwidowano - w tym miejscu powstała niewielka garderoba (G) z przesuwnymi drzwiami - w środku drążek na wieszaki i półki na buty.

W aneksie kuchennym przy kominie płytka szafka  do przechowywania naczyń i małego AGD. Dalej: lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szafka narożna z jednym bokiem o dł. 110 cm, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, dalej szafka z szufladami lub półką, na końcu słupek do sufitu z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (P+M).

Pozostała część tej ściany zabudowana w całości - szafy, szafki do przechowywania - w zależności od potrzeb. Można też ukryć w obrębie tej zabudowy biurko do pracy (zamykane w szafie).

W salonie sofa narożna, stolik kawowy, szafka z tv oraz stół z krzesłami.

Mieszkanie dla młodego małżeństwa Mieszkanie dla młodego małżeństwa
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy.