Funkcjonalne 3 - pokojowe mieszkanie

Prosimy o poradę, jak funkcjonalnie zaaranżować mieszkanie dla małżeństwem z jednym dzieckiem. Zastanawiamy się nad kuchnią otwartą / częściowo otwartą na salon. Docelowo kuchnia ma być biała z blatem drewnopodobnym. Czy w przypadku aneksu kuchennego meble w salonie też powinny być białe, a podłoga taka sama, jak w kuchni i przedpokoju (położone są płytki drewnopodobne)? W łazience zdecydowaliśmy się na prysznic. Najmniejszy pokój przeznaczony będzie dla naszego 2 - letniego synka. 

Kuchnia została częściowo otwarta - w taki sposób, by w salonie było miejsce (przy ścianie) na szafkę rtv i tv. W zabudowie kuchennej od lewej strony: lodówka (L), szuflady, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, ponownie szuflady, szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi, szafka ze zlewem i koszami do segregacji śmieci, na końcu zmywarka (Z).

W salonie oprócz tv stolik kawowy, sofa narożna, stół z 4 krzesłami i witryna (WIT.).

W łazience prysznic 80 x 80 cm (PR.), pralka (P), umywalka na szafce oraz sedes.

Pokój dziecka: szafa, łóżko i biurko (B) z krzesłem. Przy ścianie po drugiej stronie można umieścić półki na książki i zabawki. Jest to wersja ustawienia mebli dla dziecka w wieku szkolnym, by pokazać, co w pokoju się zmieści. Na razie przy jednej ścianie można ustawić łóżeczko, a przy drugiej regał na zabawki.

W sypialni rodziców 2 - osobowe łóżko, szafki nocne oraz szafy ubraniowe.

Jeśli chodzi o kolorystykę mebli - w salonie powinny być inne, niż w kuchni (inaczej będzie można odnieść wrażenie, że salon jest częścią kuchni).

Podłogi - gdyby w kuchni i przedpokoju był położony "zwykły" gres, można byłoby w salonie dać panele podłogowe. Ale skoro w dwóch pierwszych pomieszczeniach mamy płytki drewnopodobne, w salonie powinno się znaleźć to samo - połączenie desek z czymś, co udaje deski nie wygląda zbyt dobrze.

Funkcjonalne 3 - pokojowe mieszkanie Funkcjonalne 3 - pokojowe mieszkanie
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.