Urządzamy salon z aneksem

Proszę o pomoc w umeblowaniu salonu z aneksem. Chciałabym zmieścić tam szafy i półki na ubrania, tv, łóżko / sofę, stolik kawowy. Łóżko musi służyć również do spania. W salonie parkiet będzie cyklinowany i malowany. W kuchni będą meble jasne ecru / krem, płytki szare na ścianie między meblami i szary blat. Jakie kolory ścian wybrać i oświetlenie?

Proponuję zrezygnować z tak dużej wyspy w kuchni - dzięki jej zmniejszeniu zyskamy miejsce na szafkę rtv i tv. Między szafkami kuchennymi a tv można zrobić cienką ściankę, która częściowo zasłoni blat roboczy, lub na "plecach" szafek umieścić płytę w kolorze szafki rtv (również zasłaniającą blat).

Urządzamy salon z aneksem Urządzamy salon z aneksem
Urządzamy salon z aneksem Urządzamy salon z aneksem
Salon z kuchnią - stan obecny. Rys.1. Rzut salonu z aneksem kuchennym.

W salonie wszystkie ściany malujemy na biało - jedynie ścianę przy kuchni (na rys. na dole) i prostopadłą do niej wychodzącą do przedpokoju malujemy na jasnoszary kolor.

We wnęce w salonie zabudowa na całą ścianę - w jej obrębie szafy i szafki na ubrania. Kolor - dobieramy zbliżony do stolika kawowego (zabudowa na zamówienie u stolarza). Środkowy front lustrzany.

Na ścianie za sofą tapeta - układamy 3 pasy z lewej strony (począwszy od miejsca, w którym kończy się zabudowa na ubrania) i 3 pasy z prawej strony (zaczynamy w rogu pokoju - przy drzwiach na balkon). Na środku ściany wyjdzie biały pas bez tapety - właśnie o taki efekt dekoracyjny chodzi.

Szafka rtv w takim samym kolorze, jak szafy.

Na oknach rolety.

Meble kuchenne - białe lakierowane na wysoki połysk z szarym blatem. Nad półwyspem kuchennym 2 pojedyncze lampy sufitowe. Dodatkowo oświetlenie pod szafkami kuchennymi.

Urządzamy salon z aneksem Urządzamy salon z aneksem
Rys.2. Rzut salonu z aneksem - propozycja aranżacji. Sofa Pure z funkcją spania, AGATA MEBLE, od 1999 zł
Urządzamy salon z aneksem Urządzamy salon z aneksem
Puf Rubin HK, AGATA MEBLE, od 329 zł Stolik kawowy L5107, AGATA MEBLE, 683 zł
Urządzamy salon z aneksem  Urządzamy salon z aneksem
Lampa do salonu - Bubble, tworzywo sztuczne, śr. 360 mm, wys. 850 mm, NOVODWORSKI, 376 zł Tapeta 42075-20 Kwiaty Biało czarne, DECOTAPETY.PL, 32,90 zł / rolka
Urządzamy salon z aneksem Urządzamy salon z aneksem
Roleta zaciemniająca, tkanina 269-80, DEKORIA.PL, cena uzależniona od rozmiaru (trzeba dopasować do okien w salonie) Lampa nad półwyspem kuchennym - Bubble, biało - czarna, szkło, plastik, śr. 125 mm, wys. 1000 mm, BLACK RED WHITE, 89,99 zł