Przenosimy aneks kuchenny

Zastanawiam się nad przeniesieniem kuchni do pomieszczenia 19 na ścianie prawej i dolnej (ściana między między pom. 18 i 19 została usunięta, planowany jest dodatkowy kanał wentylacyjny). W nowej kuchni chciałbym małą wyspę. W salonie jest kominek. Gdzie postawić kanapę, tv, fotele, stół z krzesłami? 

Po przeniesieniu aneksu w inne miejsce w zabudowie meblowej w kuchni znalazły się: lodówka (L), obok szafki (cargo, szuflady, półki - w zależności od potrzeb) - zabudowa na całą ścianę bez blatu roboczego, między tymi szafkami a płytą grzewczą szafki z szufladami (najwygodniejsza forma przechowywania w kuchni), pod płytą grzewczą piekarnik (można go też umieścić w obrębie zabudowy przy ścianie z lodówką), dalej szafka narożna z koszami obrotowymi lub półką, zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, ponownie szafka narożna, na końcu półwysep - szafki z szufladami.

Między salonem a kuchnią stół z krzesłami (przy ścianie między oknami można ewentualnie postawić witrynę z zastawą stołową).

W salonie sofa, fotel i stolik kawowy (jest miejsce na drugi fotel). Tv na ścianie, pod nim niska zabudowa na wymiar, wyżej szafki i półki wiszące.

Przenosimy aneks kuchenny Przenosimy aneks kuchenny
Rys.1. Rzut salonu z aneksem kuchennym - założenie projektowe. Rys.2. Rzut salonu z aneksem kuchennym - propozycja aranżacji z przeniesieniem aneksu.