Mieszkanie na 2 poziomach

Nasze mieszkanie mieści się na dwóch poziomach - na poddaszu skos zaczyna się na wys. 147 cm. Potrzebujemy na parterze: pomieszczenia gospodarczego na piec gazowy i rower, w salonie stołu na co najmniej 4 osoby. Na piętrze: sypialni dla nas, jednego pokoju dla dziecka, garderoby - ewentualnie szaf wnękowych, w łazience wanny i jeśli to możliwe dodatkowo kabiny prysznicowej. Prosimy o poradę.

Na parterze pomieszczenie przy wejściu zostało podzielone na 2 części - w pierwszej urządzono garderobę z szafami i szafkami na buty, w drugim jest miejsce na piec oraz rower.

W wiatrołapie nie ma szafy, ale jest miejsce na haczyki na okrycia wierzchnie na ścianie oraz szafkę na buty.

W aneksie kuchennym od lewej strony: lodówka (L), zmywarka, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi, płyta grzewcza z piekarnikiem pd spodem, szafka z szufladami, wysoki słupek z szafkami (półki i szuflady). 

Dalsza część zabudowy meblowej na tej ścianie należy do salonu - szafki stojące, wyżej tv na ścianie i szafki wiszące. Na końcu kominek (KOM.).

W salonie dodatkowo sofa, fotel, stolik kawowy oraz witryna na zastawę stołową (WIT.).

Mieszkanie na 2 poziomach
Rys.1. Rzut parteru - stan obecny.
Mieszkanie na 2 poziomach
Rys.2. Rzut parteru - propozycja aranżacji.

Na piętrze pokój dziecka, sypialnia rodziców oraz łazienka.

W pokoju dziecka szafa, łóżko, biurko (B), szafka nocna oraz półki na książki i zabawki przy ścianie z drzwiami.

W łazience wanna (W), sedes, prysznic z odpływem liniowym 80 x 80 cm (P), przy drugiej ścianie umywalka na szafce z szufladami pod spodem, obok słupek meblowy.

Na korytarzu szafy ubraniowe na wymiar.

Między schodami a sypialnią rodziców pralnia - z pralką (P) i półkami na detergenty we wnęce po lewej stronie. W razie potrzeby można zrobić dodatkowe półki nad pralką.

Sypialnia rodziców - proponuję zrobić szafy ubraniowe i szafki w jej obrębie, bez wydzielania garderoby w formie dodatkowego pomieszczenia. Pokój jest na tyle duży, że możemy sobie pozwolić na sporych rozmiarów łóżko, szafki nocne i siedzisko przed łóżkiem. Pod skosem niskie szafki. W razie potrzeby można umieścić tv na ścianie przed łóżkiem rezygnując z fragmentu zabudowy (ewentualnie przesunąć łóżko bardziej w prawo i postawić go przy ścianie po lewej stronie).

Mieszkanie na 2 poziomach
Rys.3. Rzut piętra - stan obecny.
Mieszkanie na 2 poziomach
Rys.4. Rzut piętra - propozycja aranżacji.