Mieszkanie dla rodziny z 2 dzieci

Proszę o pomoc w aranżacji mieszkania dla rodziny z 2 dzieci. W salonie chcemy narożnik, kącik telewizyjny i stół z krzesłami. Środkowy pokój będzie dla synków w wieku 1 i 4 lata. Sypialnia z łazienką będzie nasza. Chciałabym mieć tam jakiś taki kąt dla siebie. Jeśli chodzi o łazienki - są 2, ale nie wiem, jak je rozplanować, by właściwie wykorzystać przestrzeń. 

W przedpokoju zamiast szafy zaaranżowano garderobę (G) z wieszakami na okrycia wierzchnie i półkami na buty. Za ścianą (przy wejściu do salonu) szafka na buty. Garderoba zamykana przesuwnymi drzwiami.

W salonie znalazła się kanapa narożna, stolik kawowy, szafka rtv z tv na ścianie (nad nim też można powiesić szafkę) oraz fotel, witryna na zastawę (WITR.) i stół z 4 krzesłami. 

W aneksie kuchennym od lewej strony: lodówka (L), szafki z szufladami, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi, zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, na końcu ponownie szuflady.

W pokoju chłopców znalazły się: szafa ubraniowa, regał na zabawki (R), łóżko starszego chłopca (Ł) z szafką nocną, mały stolik z krzesełkami (S), oraz łóżeczko dla malucha (Ł), i bujany fotel (F) obok - dla rodzica.

Sypialnia rodziców: 2 szafy ubraniowe, łóżko i zamiast szafek nocnych 2 blaty podniesione na wysokość biurek - na wypadek, gdyby było potrzebne miejsce do pracy (z jednej strony można na ścianie umieścić lustro - wtedy biurko spełni funkcję toaletki). Całość na zamówienie u stolarza (szafy do sufitu).

W mniejszej łazience prysznic (PR), sedes i umywalka na blacie z szufladami pod spodem (na wymiar).

Duża łazienka: sedes, wanna (W), umywalka na blacie (pod spodem szuflady na kosmetyki) - na końcu tej zabudowy wysoki słupek z pralką na dole (wyżej półki na detergenty, ręczniki, itp.).

Mieszkanie dla rodziny z 2 dzieci Mieszkanie dla rodziny z 2 dzieci
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.