Wymiana blatu w kuchni

Jaki kolor blatu będzie pasował do mojej kuchni? Podoba mi się ciemny o fakturze drewna, ale nie wiem, czy całość będzie wtedy spójna. Chcę również wymienić zlewozmywak na ciemny kamień. Co można byłoby zrobić z tą niską ścianką? Takie wycięcie i rurka chyba nie są już modne?

Wymiana blatu na ciemniejszy sprawi, że aranżacja kuchni stanie się nieco ponura i przytłaczająca. Lepszym rozwiązaniem będzie blat z jasnego drewna (ciemniejszy zlewozmywak mimo to będzie tu wyglądał dobrze).

Podobne wykończenie należy zastosować na niskiej ściance, ale nie zaokrąglać go na końcu. Rura do likwidacji, tak samo łuk w przejściu (ewentualne podwieszenie powinno przebiegać w linii prostej).

Dodatkowo proponuję wymienić listwy przypodłogowe na jaśniejsze - te ciemne optycznie zmniejszają pomieszczenie (cokoły można wykonać z takich samych płytek, jakie są na podłodze).

Ponadto byłoby dobrze przemalować ściany na kolor kremowy - ten widoczny na zdjęciu wydaje się chłodny. Podobnie płytki na ścianie - do pomalowania na kremowo - farbą przeznaczoną do malowania płytek. Ten zabieg sprawi, że aranżacja stanie się bardziej elegancka.

Wymiana blatu w kuchni Wymiana blatu w kuchni 
Obecna aranżacja kuchni.