Kawalerka dla singielki

W kawalerce chcemy wydzielić kąt do spania, najlepiej w miejscu kuchni. Wąski korytarz ogranicza niestety możliwość zrobienia szaf, na których nam zależy. W łazience prysznic zamiast wanny. Mieszkanie przeznaczone będzie dla młodej dziewczyny. Prosimy o pomoc w rozplanowaniu tego mieszkania.

W tym mieszkaniu najlepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie aneksu kuchennego do salonu, a w miejscu dotychczasowej kuchni zrobienie zamykanej sypialni.

W zabudowie kuchennej od lewej strony: lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szafka z szufladami, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, na końcu szafka z szufladami.

Salon - sofa narożna, stolik kawowy, stół z 2 krzesłami, zabudowa na wymiar na ścianie prowadzącej do przedpokoju (szafki od podłogi do sufitu, w górnej części ściany również nad sofą).

Sypialnia - za łóżkiem szafki (zabudowa od podłogi do sufitu) - w dolnej części pojemnik na pościel i koce zamykany przy pomocy podnoszonego blatu, ok. 60 cm nad dolną zabudową szafki wiszące. Łóżko na całą szerokość sypialni, pod łóżkiem wysuwana szuflada. Przy wyjściu po bokach półki (P), wejście do sypialni zamykane przy pomocy przesuwnej lekkiej ścianki.

W związku z zamianą wanny na prysznic możemy sobie pozwolić na zmniejszenie łazienki - dzięki temu stworzymy w przedpokoju wnękę na szafę. 

W łazience duży prysznic z odpływem liniowym, sedes, zabudowa meblowa z pralką pod blatem (PR.) i umywalką wpuszczaną w blat.

Kawalerka dla singielki Kawalerka dla singielki
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.