Funkcjonalny salon z aneksem

Marzy mi się funkcjonalna kuchnia z dużą ilością szafek i dużym blatem do przygotowania posiłków oraz strefą jadalnianą z miejscem, przy którym przynajmniej trzy osoby wygodnie zjedzą obiad. Myślałam też o narożniku zamiast kanapy ale obawiam się, że na tak małej powierzchni nie będzie to dobre rozwiązanie. Co zrobić, żeby wnętrze było wygodne, pojemne i funkcjonalne ale nie zagracone?

Rozplanowanie funkcji w salonie i kuchni zaproponowane przez dewelopera jest właściwe, proponowałabym jedynie powiększyć zabudowy meblowe - będzie dzięki temu więcej miejsca do przechowywania.

W kuchni lodówka (L), piekarnik i mikrofalówka w zabudowie (P+M), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szafka narożna z jednym bokiem o dł. 110 cm, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, cargo, szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi, na końcu szuflady. Blat roboczy został przedłużony w taki sposób, by uzyskać stół jadalniany z 3 miejscami (stół może być większy w razie potrzeby - kosztem zlikwidowania ostatniej szafki z szufladami).

W salonie na ścianie zabudowa na całą szerokość - szafki pod i nad tv, po bokach wysokie słupki zamykane uchylnymi frontami.

Funkcjonalny salon z aneksem Funkcjonalny salon z aneksem
Rys.1. Rzut salonu z aneksem kuchennym - aranżacja dewelopera. Rys.1. Rzut salonu z aneksem kuchennym - propozycja aranżacji.