Remont niedużej kuchni

Proszę o pomoc w aranżacji kuchni. Rozważam 2 wersje: 1. Wysokie słupki: z lodówką oraz piekarnikiem i mikrofalówką. Na wyposażeniu kuchni jest zmywarka 45 cm i płyta elektryczna 60 cm. Lodówka będzie nowa do zabudowy. 2. Przeniesienie kuchni do salonu i zrobienie na ścianie o długości 314 cm zabudowy kuchennej oraz stołu z krzesłami, a w obecnej kuchni mała sypialnia z zabudową (odgrodzenie jej ścianką lub drzwiami przesuwanymi). TV wisi na ścianie działowej. Okna w salonie sięgają do podłogi.

Z pomysłu przeniesienia kuchni do salonu należy zrezygnować, przy ścianie o dł. 314 cm jest za mało miejsca, by zaaranżować funkcjonalną zabudowę kuchenną, a co dopiero zabudowę w komplecie ze stołem.

Biorąc pod uwagę kształt tej otwartej przestrzeni oraz wielkość i położenie okien, niestety funkcję łóżka sypialnianego trzeba będzie przypisać sofie w salonie. Została ustawiona na tle okna, ale inaczej po prostu się nie da (przy ścianie o dł. 314 cm znalazły się szafy i szafki na ubrania). Tv na ścianie, pod nim i nad nim szafki (może to być zabudowa do sufitu - będzie bardziej pojemna). Za kanapą został dobudowany kawałek ściany - po to, by mebel nie wystawał.

W zabudowie kuchennej od lewej: wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką, zmywarka 45 cm, szafka narożna ze zlewem i koszami na śmieci, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, wąskie cargo pod blatem, na końcu wysoki słupek z lodówką w zabudowie. 

Remont niedużej kuchni Remont niedużej kuchni
Rys.1. Rzut salonu z aneksem kuchennym. Rys.2. Rzut salonu z aneksem kuchennym - propozycja aranżacji.