Przebudowa salonu

Proszę o pomoc w urządzeniu salonu. Wyburzamy ścianę między kuchnią i salonem. Wystrój kuchni pozostaje bez zmian. Zastanawiam się nad kolorem krzeseł i kanapy do salonu oraz mebli typu szafka rtv, stolik kawowy. Jak rozmieścić meble i jakie kolory ścian zastosować w salonie? Chciałabym wykorzystać kamień dekoracyjny w kolorze kremowym - gdzie można go położyć? Proszę o podpowiedź co do koloru dodatków (ramki, poduszki, doniczki). Jak sprytnie połączyć podłogę w salonie i kuchni?

Proponuję przenieść planowane wejście do nowej sypialni w taki sposób, by można było zabudować całą ścianę "za drzwiami" szafami na ubrania - na pewno się przydadzą.

Przebudowa salonu Przebudowa salonu
Przebudowa salonu Przebudowa salonu
Obecna aranżacja salonu.

Stół i krzesła znalazły się bliżej okien - zajmują zbyt dużo miejsca, by zająć miejsce między aneksem a salonem - to nie byłoby dobre rozwiązanie.

Podłogę w kuchni - gres - proponuję położyć wzdłuż zabudowy meblowej (z każdej strony po 2 płytki 60 x 60 cm na głębokość) - dzięki temu część kuchenna i wypoczynkowa zachowają właściwe proporcje (większa powierzchnia gresu spowodowałaby, że kuchnia wydawałaby się większa, niż jest w rzeczywistości).

Kolorystyka mebli: krzesła do stołu białe (mogą być takie, jak w kuchni), sofa jasnoszara, szafka rtv i stolik kawowy czarne, ściany białe. Kamień dekoracyjny można położyć na ścianie za tv - na całej szerokości ściany (można nawet położyć go częściowo na ścianie w kuchni (za którą jest sypialnia) - do miejsca, gdzie łączą się panele z gresem. Ale kamień powinien być jasnoszary - kremowy kolor nie wygląda korzystnie w tej aranżacji. Szarość sprawi, że całość będzie bardziej elegancka (może da się pomalować kremowy kamień specjalną farbą?).

Zasłony na oknach - w biało - czarne wzory.

Na ścianie za kanapą 3 czarno - białe grafiki lub zdjęcia w srebrnych ramach. Dodatki, jak wazon, patera, doniczki - posrebrzane. 

W przedpokoju szafka na buty z siedziskiem obok drzwi wyjściowych (w kolorze czarnym). Na podłodze panele - jak w salonie.

Przebudowa salonu Przebudowa salonu
Rys.1. Rzut mieszkania uwzględniający planowaną przebudowę salonu. Rys.2. Rzut salonu i kuchni po przebudowie - propozycja aranżacji.