Nowy układ pomieszczeń

Potrzebujemy dodatkowego pokoju dla dziecka, które niebawem ma przyjść na świat. Ponadto sypialni oraz salonu połączonego z aneksem kuchennym i łazienki. Pomiędzy łazienką a większym pokojem jest wejście na strych, które powinno zostać zabudowane, nie ma więc możliwości zrobienia okien z tamtej strony, co natomiast jest możliwe po stronie przeciwnej (wzdłuż niebieskiej linii na rys.). 

W zabudowie kuchennej od lewej: wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (P+M), lodówka (L), cargo pod blatem lub szuflady, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka (Z), płyta grzewcza z szufladami pod spodem, szafka narożna z jednym bokiem dłuższym (w środku wysuwane kosze), na końcu cargo lub wąskie szuflady.

Ponadto w aranżacji sofa, stolik kawowy oraz stół z 4 krzesłami. Jeśli tv jest potrzebny, można go umieścić na ścianie nad stołem.

W hallu pojawiło się okno, które doświetli salon.

Powiększona łazienka: prysznic 120 x 80 cm, wanna (słupek meblowy między nimi), sedes, zabudowa meblowa z pralką (P) pod blatem i umywalką po lewej stronie (pod umywalką szuflady).

W pokoju dziecka pojemna szafa ubraniowa, łóżko, półki oraz biurko z krzesłem. To aranżacja "na później", na razie poza szafą wystarczy niemowlęce łóżeczko.

W sypialni rodziców 2 - osobowe łóżko z głębokim zagłówkiem, który przejmie funkcję szafek nocnych (odkładanie różnych rzeczy) - blat zagłówka może być podnoszony - w środku pojemnik np. na koce, zapasową pościel. Po lewej stronie szafa, po prawej szafki (SZ).  

Na korytarzu duża szafa ubraniowa, gdzie rodzice będą mogli zmieścić swoje rzeczy.

Nowy układ pomieszczeń Nowy układ pomieszczeń
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy i aranżacji.