Gdzie zrobić pokój dla dziecka?

Chcemy wygospodarować miejsce na pokój dla naszego dziecka. Która opcja będzie lepsza - przeniesienie kuchni do salonu i pokój dla dziecka na jej miejscu, czy sypialnia dla nas w salonie i pokój dla córki w naszej dawnej sypialni? 

Zdecydowanie lepszym pomysłem (pozwalającym na bardziej funkcjonalne zaaranżowanie mieszkania) będzie druga opcja.

W salonie przy pomocy ścianki wydzielimy miejsce na łóżko, które zasłonimy w razie potrzeby zasłonami umieszczonymi na szynach na suficie. Obok szafy ubraniowe, na końcu biurko do pracy (we wnęce za szafą można zrobić półki na książki, drukarkę, itp. Zamiast szafki nocnej głęboki zagłówek, na którym będzie można odłożyć książkę, okulary, itp.

W części dziennej sofa, stolik kawowy, szafki pod i nad TV, w razie potrzeby zmieści się również fotel. Bliżej okna stół z krzesłami.

W kuchni półwysep z hokerami, a w zabudowie meblowej od lewej strony: lodówka (L), zmywarka (Z), cargo, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szafka narożna, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, na końcu szafki z szufladami.

Pokój dziecka został umeblowany na potrzeby ucznia, na razie można postawić łóżeczko zamiast łóżka i mały stolik lub kosze z zabawkami zamiast biurka (lub komodę z przewijakiem).

W łazience prysznic, sedes podwieszany (nad nim na ścianie szafka wisząca), zabudowa meblowa z umywalką, szufladami pod spodem i pralką (PR) pod blatem obok.

Gdzie zrobić pokój dla dziecka?
Rzut mieszkania.
Gdzie zrobić pokój dla dziecka?
Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.