Jaki kolor szafy do przedpokoju?

Witam, chciałabym prosić o pomoc w doborze koloru szafy, mam drzwi w kolorze orzecha, kolor ścian - finezyjny opal z magnata i lampę sufitowa miedzianą. Chciałabym połączyć w szafie dwa kolory - jaśniejszy na górnej części frontu szafy (który odbijał by tez światło) i ciemniejszy (pośrodku szafy) i znowu jaśniejszy na dole szafy. Dziękuję za odpowiedź.
Przedpokój przed metamorfozą

Porada projektanta:

Pani Małgorzato.

Do Pani przedpokoju zaproponowałam dwa warianty frontów. Nie znam szerszego kontekstu i wystroju mieszkania, więc wybór należy do Pani. A może na podstawie tych dwóch pomysłów pojawi się jeszcze inna koncepcja?

1. Projekt według Pani pomysłu - część górna i dolna (szuflady) oraz cokół w kolorze jasnoszarym lub jasnobeżowym dopasowanym do koloru ścian.

Po środku laminat drewnopodobny zbliżony do wybarwienia podłogi. Moja propozycja to Dąb Bardolino szary firmy Egger. Do tego dobrałam proste uchwyty w kolorze czarnym np. Borghamn, Ikea.

Propozycja szaf

2. Druga koncepcja to fronty lustrzane - przesuwne lub uchylne - z czarnymi ramkami i szprosami. Korpus szafy również w kolorze czarnym.

Lustro powiększy pomieszczenie, a dodatkowo da możliwość przejrzenia się przed wyjściem. Czarne ramki dodadzą industrialnego charakteru. Do tego będą pasowały uchwyty czarne gałki np. Bagganas, Ikea.

Pozdrawiam serdecznie i czekamy na efekt końcowy!