Topowe aranżacje

Salon

Koniec hegemonii wersalki. Czas na meble modułowe!

Meble i dodatki

Adriana Furniture

W poszukiwaniu mebli coraz częściej zaglądamy do sieci, zamiast wycieczki do sieciówki wybieramy odwiedziny w shoowroomach, zamawiamy meble na wymiar. Dlaczego? Polacy mają dość mebli “jak w każdym domu”. Wybierając wyposażenie do salonu stawiamy na indywidualność i rozwiązania dedykowane.

Meble modułowe, a nieboszczka wersalka

Z czym przeciętnemu Polakowi przez lata kojarzyły się meble wypoczynkowe? Z wersalką. Sprawdzonym, prostym meblem, który gościł w niemal każdym polskim domu. Wersalka to dzieło skończone. Brakowało w niej innowacji i nowoczesności. Tę ostatnią tchnęły do meblarstwa zestawy. W efekcie miliony salonów w polskich domach gościły tzw. komplety wypoczynkowe składające się z kanapy i dwóch foteli, a w wersji maksimum sofy trzyosobowej, dwuosobowej i fotela.

Sofa Piero, Adriana Furniture
Kolekcja Piero, Adriana Furniture

Nie dość, że taki układ jest niepraktyczny: ciężko wymiar i układ mebli dostosować do naszych nietypowych wnętrz, to wprowadza do salonów nudę i przewidywalność. Z czasem wypoczynek zastąpiły narożniki. Jednak to meble modułowe tak naprawdę wprowadziły do wnętrz rewolucję i zapoczątkowały modę na nowoczesne meble tapicerowane.

Meble modułowe - sofa niczym zrobiona z klocków

Meble modułowe to całe systemy pozwalające łączyć poszczególne elementy w dowolną całość, uzyskując tym samym najbardziej nietypowe i jednocześnie dostosowane do naszych potrzeb kształty.

Sofa Le Noir
Kolekcja LeNoir, Adriana Furniture

Ma to kluczowe znaczenie podczas aranżacji wnętrza o nietypowych układach wymiarach. Pozwala tworzyć niewielkie zestawy do pierwszego M, po wielkie strefy wypoczynku. Meble modułowe doskonale sprawdzą się również w pokojach o wielu funkcjach. Dzięki zastosowaniu systemów spinania meble można dowolnie łączyć i dzielić, zmieniając zupełnie ich zastosowanie. Chcecie narożnik zamienić na sofę i szezlong? Proszę bardzo. A może z dwóch szezlongów zrobić dwuosobowe łóżko? Nie ma problemu! Dzięki meblom modułowym możecie w kilka chwil zrobić przemeblowanie. :)

Sofa Vibe
Kolekcja Vibe, Adriana Furniture

Kolekcja sof modułowych Kasper - nowość w kolekcji Adriana Furniture

Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów Adriana Furniture od początku stawiała na dedykowane rozwiązania. Każda kolekcja to kilkanaście brył i kilkadziesiąt tkanin. To pozwala na stworzenie ponad kilkuset wersji tego samego mebla.

Kolekcja Kasper
Kolekcja Kasper, Adriana Furniture

Po sukcesie LeNoir, Piero oraz Vibe wprowadza do swojej oferty kolejną kolekcję mebli modułowych. Kasper to jednak pierwsza kolekcja wsparta na wysokich, metalowych nogach. Model sprzyja długiemu wypoczynkowi, jest miękki i głęboki, a dzięki ruchomym poduszkom w dwóch rozmiarach, głębokość tę można regulować, znajdując swoją idealną pozycję odprężenia.

Odsłon artykułu: 321
Galeria zdjęć
 
Czas na wnętrze
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera CzasnaWnetrze.pl i pobierz GRATIS najnowszy numer "Czasu na Wnętrze" w wersji elektronicznej.
W naszym newsletterze znajdziesz:
  • najświeższe trendy w aranżacji wnętrz,
  • nowości ze świata designu i rynku,
  • praktyczne porady, jak mieszkać piękniej i wgodniej,
  • najciekawsze tematy z "Czasu na Wnętrze",
  • informacje o rabatach, promocjach i konkursach.

Czas na wnętrze

Wydanie tabletowe