Kamienica z 1929 roku

Mieszkanie zlokalizowane jest w kamienicy z 1929 roku, zaprojektowanej przez Romana Felińskiego, na ulicy Filtrowej w dzielnicy Stara Ochota. Projekt obejmował rewitalizację i częściową przebudowę wszystkich pomieszczeń. Jednym z głównych założeń projektu było swobodne nawiązanie do historycznego charakteru mieszkania.

Salon w kamienicy
Projekty dawnych kamienic dają niesamowite możliwości zaprojektowania wnętrza, dzięki wysokim pomieszczeniom. O charakterze kamienicy przypominają także dwuskrzydłowe drzwi.

Cel? Przywrócić wnętrzu historyczny charakter

Ściany pokryte są tradycyjnym tynkiem natomiast dekoracyjne wykończenia malowane były ręcznie. Stolarka drewniana i parkiety poddane zostały renowacji, którą wykonali rzemieślnicy specjalizujący się w odrestaurowywaniu zabytków. Mieszkanie zostało wyposażone w meble zaprojektowane i wykonane przez Loft Kolasiński: stół, łóżko, lustra, meble kuchenne i łazienkowe.

Fotel w stylu loftowym
Niebanalne formy, wysokie nóżki - to charakterystyczne cechy mebli w klimacie retro.

Unikatowe meble

Zaprojektowana i wykonana na potrzeby realizacji była również stalowa zabudowa garderoby oraz stalowe kratki wentylacyjne i karnisze. Ponadto, w projekcie wykorzystane zostały unikatowe meble, oświetlenie i dywany wśród nich międzyinnymi projekty: Maria Chomentowska, Antonin Kybal, Eero Saarinen, Kai Kristiansen, Franz Hohn, Władysław Wołkowski, Nelson Bench, Roger Lecal.

Sypialnia w stylu loftowym
Kiedyś starano się ukryć kable zamurowując je w ścianie. Dziś to element nadający wnętrzu nieco loftowego charakteru.

Oryginalne fotele z lat pięćdziesiątych

Wyjątkowym detalem wyposażenia mieszkania są pochodzące z lat pięćdziesiątych fotele z fabryki w Zadzielu, które poddane zostały specjalistycznej renowacji. Do dekoracji ścian wykorzystane zostały fotografie Marii Svarbovej.

Wysoka ściana szklana
Szklana ściana była kosztownym przedsięwzięciem, jednak efekt końcowy stał się powodem do dumy architekta oraz właściciela.

Loft Kolasiński

Projekt Warszawa Filtry inauguruje uruchomienie warszawskiego oddziału studia projektowania wnętrz Loft Kolasiński.

Zielona kuchnia
Przedpokój w kamienicy
Okno w kamienicy

Przeczytaj także: