Luksus pośród chmur - Aksonometria wyposaża Złotą 44

Eklektyzm umożliwia projektantom zabawę formą, wzorami i nieoczywistymi zestawieniami, przy zachowaniu określonej spójności stylistycznej i aranżacyjnej. Nowy apartament Glace na 29. piętrze Złotej 44 to kompilacja różnych stylów zamkniętych w nowoczesnej przestrzeni o powierzchni ponad 137 m².

Mieszkanie składa się z rozległego salonu z panoramicznymi oknami wychodzącymi na zachodnią i północną część Warszawy, wydzielonej kuchni otwartej na jadalnię, przestronnych korytarzy, sypialni połączonej z okazałą garderobą oraz łazienki z wanną i prysznicem. Stałe elementy wyposażenia zostały wykonane według aranżacji londyńskiego studia Woods Bagot.

Już od progu można podziwiać podłogę z orzecha amerykańskiego, w kuchni zachwycają elementy z czarnego marmuru, a wśród dodatków znajdziemy sprzęty gospodarstwa domowego topowych marek takich jak Gaggenau. Studio Aksonometria, wykańczając apartament skorzystało z najwyższej jakości materiałów i wyszukanych, międzynarodowych marek - polskich, niemieckich i austriackich klasy premium.

W apartamencie nie brakuje kultowych projektów firmy ROLF BENZ np. elegancka sofa Nuvola, czy firmy HULSTA - nowoczesna kolekcja Navis do jadalni. Dla kolekcjonerów przestrzeń została wypełniona nietuzinkowymi dziełami sztuki, wykonanymi przez autorską firmę cenionego projektanta Oskara Zięty - Zięta Prozessdesign. Ich kształty idealnie wpisują się całą koncepcję tworząc spójną całość apartamentu w chmurach.

Polskie malarstwo na ścianach apartamentu Glace na Złotej 44

Na ścianach wyeksponowane zostało malarstwo Aleksandry Niemczyk, autorki mieszkającej w Norwegii, wystawiającej sztukę w galeriach takich jak: Skien Kunstforening - Norway, Tokyo Ars and Space – Japan, Bandits Mages, Bouges – France etc. Glace pobudza wyobraźnię – nie ogranicza się bowiem do jednej estetyki, ale umiejętnie korzysta z eklektycznego podejścia.

Nowoczesny eklektyzm 29 pięter nad ziemią!

Złota 44 to nie tylko adres - to wyzwanie. Apartamenty zawieszone w chmurach przy Złotej 44 zastajemy już zaaranżowane warszawską architekturą zatopioną w zielonych pejzażach. Im bliżej okna tym szersza panorama, która narzuca kolory natury. Tutaj wyzwaniem jest zharmonizowanie dwóch przestrzeni, tak aby wnętrze stanowiło kontynuację zewnętrza, a nie konkurowało kolorem, czy nie absorbowało uwagi zbyt mocnymi akcentami lub nie przytłaczało formą.

Sztuką jest dopasowanie - skrojenie wnętrza na miarę… kolory natury, monochromatyczne biele, szarości - w otoczeniu żywej zieleni w apartamencie Glace naturalnie wpisują się w zewnętrzne krajobrazy. Rozmyte barwy błękitu w dodatkach łączą nas z niebem, będącym najpiękniejszym tłem. Aranżujemy wnętrza wsłuchując się w potrzeby ludzi „szyjąc meble na miarę!- mówi Agnieszka Piętera, Właściciel Aksonometria.