Dom marzeń

Dom o powierzchni 280 m2 udało się kupić w maju tego roku - pod Lesznem w Wielkopolsce. Wybór nie był przypadkowy - ich sentyment do Zakopanego (początek ich znajomości) spowodował, że decyzja zapadła praktycznie od razu. Drewniany dom, ogród, a do tego piękne otoczenie - lasy i pola, to wręcz idealne połączenie tego wszystkiego, co jest dla nich ważne. Choć sam dom ich zachwycił, to jednak jego wnętrze chcieli zaaranżować od nowa, nadając mu charakter odpowiadający ich potrzebom i upodobaniom.

- Moim zadaniem było stworzenie niebanalnego wnętrza dla młodych przedsiębiorców, którzy po pracy chcą odpocząć w komfortowym i wygodnym domu, by złapać work life balance - mówi Magda Gałach, właścicielka biura MG Wnętrza z Leszna. - Ponieważ dom jest drewniany, zdecydowałam się na styl chalet chic, podstawą którego jest szlachetne, piękne drewno.

Magda Gałach skupiła się na rozświetleniu i uspokojeniu drewnianego wnętrza - wprowadzając dużo jasnych elementów wystroju w kolorze mlecznej bieli, jasnego beżu, delikatnej szarości i minimalistycznego brązu. Dla kontrastu dodała kilka elementów w barwach zieleni i dymnej czerni. Wszystko z wysokiej jakości ekologicznych materiałów współgrających z samym domem i otaczającą go naturą. W domu pojawiły się proste w formie dębowe meble, nowoczesna ława z betonu, olbrzymi narożnik o wymiarach 4x3m wypełniony pierzem.

Połączenie różnych materiałów i faktur umeblowania nadało wnętrzu jednocześnie klasy i poczucia komfortu. Ten efekt został wzmocniony poprzez dobór tkanin z włoskiej manufaktury, którymi obite zostały fotele i krzesła. Dopełnieniem są zasłony zawieszone na kutych karniszach oraz miękki dywan. Projektantka zadbała także o rozjaśnienie samych drewnianych ścian wprowadzając na nich mlecznobiałe, nieduże płaszczyzny oraz dekorując ściany zdjęciami, grafikami oraz obrazami zamówionymi specjalnie do tego wnętrza z firmy Mermer.

Świąteczne dekoracje we wnętrzach w stylu chalet chic

Właściciele czekali na odsłonę swojego domu w wersji zimowej - ze śniegiem za oknem i ogromną choinką w środku. Prawdziwie bajkowy klimat, nie zapominajmy jednak o detalach! Wystarczy zadbać o świąteczne dekoracje. W tej kwestii najważniejsza jest konsekwencja, spójność kolorystyczna i stylistyczna. Mimo iż święta rządzą się swoimi prawami i lubią obfitość, to szczególnie ważne jest, aby wybrane dodatki i dekoracje bożonarodzeniowe korespondowały z codzienną aranżacją danego miejsca.

Wybierając ozdoby na choinkę można postawić na klasykę w kolorze czerwieni, zieleni, bieli i złota lub zdecydować się na barwy współgrające z wnętrzem. Warto pamiętać, aby łączyć różne faktury i kształty, np. gładkie i porowate, okrągłe i podłużne, lekkie i masywne. W salonie drewnianego domu niedaleko Leszna postawiono wysoką, naturalną choinkę przystrojoną jasnymi ozdobami na zmianę błyszczącymi i matowymi o dość bogatych, koronkowych ornamentach.

- Ostatnio, z racji pandemii, mocno zauważalny jest powrót do tradycji, natury i rodzinnej atmosfery. Tym bardziej warto pomyśleć o dekoracji stołu, przy którym zbierają się bliscy. Podstawą jest odświętny obrus oraz jednolita zastawa - może być np. modna ostatnio kamionka, o ile pasuje ona do całego wnętrza - zaznacza Magda Gałach.

Głównym elementem dekoracji mogą być naturalne, zielone gałązki świerku lub jodły, do których warto dodać np. gwiazdki, szyszki, dzwoneczki umieszczone w powtarzającym się układzie zastawy stołu. Przełamaniem tego mogą być świąteczne figurki i świece. Można położyć także orzechy, jabłka lub laski cynamonu. Najważniejsze jest jednak światło. Warto zadbać o to, aby wszystkie lampki choinkowe miały jasną, ciepłą barwę, która wypełni dom prawdziwie świąteczną atmosferą.