Minimalizm nie oznacza nudy 

Projektanci stanęli przed nie lada wyzwaniem: urządzić 40-metrowe mieszkanie dla mężczyzny, który ceni sobie porządek, spokój i...rzadko bywa w domu. Jak zatem stworzyć przestrzeń, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale i przytulna, zachowując przy tym minimalistyczny charakter? Kluczem okazało się zrozumienie potrzeb i trybu życia inwestora. 

W projekcie tym, każdy element ma swoje miejsce i cel. Znalezienie przestrzeni na szafę w przedpokoju, gdzie deweloper nie przewidział takiej możliwości, było jednym z większych wyzwań. Rozwiązaniem okazało się przestawienie ścian, co nie tylko umożliwiło stworzenie wnęki na szafę, ale także zaaranżowanie przestrzeni na siedziska oraz szafki na obuwie i inne drobiazgi. To pokazuje, jak ważne jest myślenie kreatywne w projektowaniu wnętrz, szczególnie tych o ograniczonej przestrzeni.

Kolorystyka w męskim wnętrzu

Wybór kolorów i materiałów miał kluczowe znaczenie dla utrzymania czystości i estetyki wnętrza. Dębowe powierzchnie, podłoga i meble w tej samej kolorystyce to nie tylko estetyczny wybór, ale i praktyczny – na takich materiałach mniej widać kurz i zabrudzenia. Grafitowe dodatki i jasne ściany w połączeniu z dużymi lustrami i lustrzanymi frontami szafek optycznie powiększają przestrzeń, tworząc wrażenie większego mieszkania.

Sypialnia, choć utrzymana w podobnej kolorystyce, zaskakuje marynistycznymi motywami. To nie tylko dekoracja, ale element bliski sercu inwestora, przypominający o jego pracy i pasjach. Oświetlenie pełni tu wiele funkcji – od ciepłego światła LED, które wieczorem tworzy przytulną atmosferę, po ledowe światło nad łóżkiem idealne do czytania. To pokazuje, jak ważne jest odpowiednie zaplanowanie oświetlenia w każdym wnętrzu.

Męska łazienka w szarości i drewnie

Projekt łazienki zasługuje na szczególną uwagę. W niewielkiej przestrzeni udało się zmieścić wannę, pralkę, suszarkę oraz długi blat z szufladami. To wszystko dzięki przesunięciu ściany dzielącej łazienkę z przedpokoju, co pozwoliło na zyskanie dodatkowej przestrzeni. Łazienka pełni funkcję nie tylko miejsca relaksu, ale i praktycznej pralni, co jest niezwykle ważne w małym mieszkaniu.

To 40-metrowe mieszkanie jest dowodem na to, że nawet niewielka przestrzeń może być nie tylko funkcjonalna, ale i pełna charakteru. Projekt ten pokazuje, jak ważne jest zrozumienie potrzeb i stylu życia mieszkańców. Dzięki temu mieszkanie staje się nie tylko miejscem do życia, ale przestrzenią, która żyje razem z właścicielem, dostosowując się do jego potrzeb i zmieniających się okoliczności.

Projekt: BŁASZCZYK DESIGN, www.blaszczykdesign.pl

Autor
Minimalizm i funkcjonalność: jak stworzyć idealne mieszkanie dla nowoczesnego mężczyzny?
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....