Z dbałością o duszę miejsca. Tak powstało wnętrze mieszkania w przedwojennej kamienicy!

Projekt, realizowany przez architektkę z jlw studio, to przede wszystkim dialog między przeszłością a teraźniejszością, gdzie klasyczna elegancja kamienic spotyka się z funkcjonalnością i estetyką nowoczesnego mieszkania. Kluczowe dla charakteru wnętrza stały się elementy, takie jak dwuskrzydłowe, przeszklone drzwi francuskie, klasyczny parkiet w jodełkę, elementy sztukaterii oraz oświetlenie, które jest odzwierciedleniem duńskiego designu - w tym ikony takie jak lampy PH5 Louisa Poulsena i Flowerpot &Tradition.

Ważnym aspektem projektu było wydobycie i podkreślenie klimatu kamienicy, co udało się osiągnąć poprzez staranne dobieranie materiałów i detali, takich jak gorseciki warszawskie, które znalazły swoje miejsce w strefie wejściowej mieszkania.

Wyzwania i rozwiązania - powstały aż cztery koncepcje układu funkcjonalnego!

Osiągnięcie finalnego wyglądu mieszkania nie było prostym zadaniem. Zmiany funkcjonalne wymagały kreatywności i odwagi - przeniesienie kuchni na przeciwny koniec mieszkania oraz przekształcenie dawnej służbówki na łazienkę z oknem to tylko niektóre z zastosowanych rozwiązań. Projekt przeszedł przez cztery różne koncepcje układu funkcjonalnego, zanim osiągnięto optymalne rozwiązanie, które zadowoliło zarówno architektkę, jak i inwestorów.

Dbałość o szczegóły

Wnętrze wypełnione jest detalami, które nie tylko świadczą o estetycznym wyczuciu, ale i o niezwykłej uważności na funkcjonalność. Rewizja do wodomierzy czy kratka wentylacyjna w łazience, polakierowane na matowy, pistacjowy odcień, idealnie współgrające z kolorystyką płytek, to dowody na to, jak ważne są szczegóły. Nie mniej istotna była symetria, która stanowiła kluczowy element projektu, widoczny w układzie funkcjonalnym strefy dziennej oraz w kompozycji osiowo-symetrycznych drzwi.

Wnętrze z duszą na warszawskim Mokotowie

W efekcie, mieszkanie na warszawskim Mokotowie to nie tylko przestrzeń do życia, ale prawdziwe dzieło sztuki, gdzie każdy element ma swoje miejsce, a harmonia i elegancja tworzą unikalny klimat. To również dowód na to, że dzięki zaangażowaniu, współpracy i zrozumieniu potrzeb, możliwe jest stworzenie wnętrza, które zachwyca i inspiruje.

Realizacja tego ambitnego projektu pokazuje, że z pozoru trudne wyzwania, jak kompleksowa przemiana wnętrza w kamienicy, są możliwe do zrealizowania w relatywnie krótkim czasie. Kluczem do sukcesu jest tutaj połączenie wizji artystycznej, technicznego know-how, a także niezwykłej współpracy między architektem a Inwestorami. Projekt na Mokotowie to przykład, jak z szacunkiem dla historycznego dziedzictwa można stworzyć przestrzeń, która jest jednocześnie współczesna, funkcjonalna i piękna. 

Autor
Francuska jodełka i duński design - tak powstało 100-metrowe wnętrze przedwojennej kamienicy!
Redakcja portalu
Redakcja portalu CzasNaWnętrze.pl to zespół pasjonatów designu i aranżacji wnętrz. Dzielimy się inspiracjami, poradami i najnowszymi trendami w urządzaniu przestrzeni....