Jeszcze nie tak dawno temu kawa w Polsce była czymś mało popularnym, w większości domów ustępując miejsca herbacie. Dziś ciężko wyobrazić nam sobie poranek bez filiżanki aromatycznej, mocnej kawy by należycie rozpocząć dzień. Zwyczaje Polaków znacznie się zmieniły, a kawa zaczęła odgrywać w nich coraz większą rolę - nie dziwi zatem rosnąca chęć posiadania ekspresu do kawy i przygotowania napoju w domowym zaciszu.

Ekspres automatyczny

Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie ekspres automatyczny, który jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale także powtarzalny, gwarantujący najwyższej jakości specjały kawowe za każdym razem. Na rynku można znaleźć wiele propozycji dopasowanych pod indywidualne gusta użytkowników, zarówno jeżeli chodzi o rozwiązania technologiczne, jak i wygląd samego urządzenia. Wybrany ekspres powinien dobrze wkomponować się w przestrzeń kuchenną, w której będzie się znajdował, sprawiając wrażenie solidnego i nowoczesnego, jednocześnie nie zajmując zbyt dużo miejsca.

Ekspres do kawy JURA ENA 8 Touch idealnie spełni te założenia. Kompaktowy wymiar uzupełnia wyjątkowy design ze stylowym zbiornikiem na wodę stylizowanym na kryształową karafkę. Model dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych i za pomocą jednego przycisku jest w stanie przygotować, aż 12 specjałów kawowych. Dotykowy wyświetlacz oraz sztuczna inteligencja automatycznie dostosowująca ekran startowy to dodatkowe atuty tego urządzenia.

JURA J6 Piano White - wyjątkowe wzornictwo

Ciekawą propozycją będzie także model JURA J6 Piano White, co roku nagradzany międzynarodowymi nagrodami za wyjątkowe wzornictwo oraz wyrazistą i symetryczną formę. Wygodna obsługa pokrętłem Rotary Switch, szklana tacka ociekowa oraz chromowana wylewka do kawy to detale, które przypadną do gustu prawdziwym koneserom. Dzięki wbudowanej półce na osprzęt zachowanie porządku i czystości będzie jeszcze prostsze.

Wyposażenie ekspresu do kawy

W jakie technologie powinien być wyposażony ekspres do kawy? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie jakiego rodzaju kawy powinien on przygotowywać - czy będą to tylko kawy czarne czy także specjały mleczne?

Warto zwrócić uwagę także czy jest on prosty w użyciu i czyszczeniu. Chcąc przygotować wyjątkowe napoje mleczne, warto wybrać urządzenie wyposażone w funkcję One-Touch, pozwalającą przyrządzić specjały kawowe z dodatkiem mleka za naciśnięciem jednego przycisku. 

Model JURA Z6 wyposażony jest także w zintegrowaną wylewkę do kawy i mleka, dzięki czemu nie trzeba zastanawiać się, w którym miejscu podstawić filiżankę. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest innowacyjna technologia zaparzania krótkich kaw - Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®). Wydłuża on proces zaparzania espresso czy ristretto, wydobywając wyjątkową głębię i aromat kawy. Automatyczny program czyszczenia systemu mlecznego uruchamiany jednym przyciskiem to nie tylko wygoda, ale również gwarancja wysokiej higieny.

Ekspres do kawy powinien być przede wszystkim prosty w obsłudze - model JURA Z6 posiada wyświetlacz wsparty sztuczną inteligencją, która dostosuje główny ekran do preferencji użytkownika - bez konieczności dodatkowego programowania.

Więcej informacji na: www.pl.jura.com