Kran, zlew i kosz na śmieci - to trzy najczęściej używane rzeczy w naszych kuchniach. Tak często, że czasem nawet nie zwracamy na nie uwagi. A jednak bez nich komfort naszych codziennych czynności w kuchni nie byłby taki sam.

Wiedzą o tym doskonale specjaliści z BLANCO, niemieckiej firmy, która od niemal stu lat tworzy najwyższej jakości wyposażenie kuchenne do użytku domowego. Dziś baterie kuchenne, zlewozmywaki i selektory odpadów marki BLANCO dostępne są w ponad 100 krajach całego świata i prezentują najwyższy poziom pod względem jakości, funkcjonalności, estetyki i profesjonalnego wykonania.

Dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu wiemy dziś, że połowę czasu, jaką spędzamy w kuchni, poświęcamy na używanie właśnie baterii kuchennej, zlewu oraz strefy odpadków. Dlatego właśnie stworzono BLANCO UNIT łączący produkty marki, w specjalne zestawy, które możemy samodzielnie wybrać tak, by pasowały do naszego stylu życia i naszych potrzeb. A wszystko to w eleganckim i nowatorskim designie, który zachwyca.

Magia z kranu

Wybieranie zestawu BLANCO UNIT warto zacząć od baterii kuchennej. To stąd pobieramy wodę, a jej przecież używamy w kuchni do wszystkiego: od mycia i czyszczenia po przygotowywanie posiłków. BLANCO oferuje szeroki wybór baterii kuchennych o wysokiej jakości, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo użytkowania i ochronę zdrowia. Mają m.in. opatentowany regulator strumienia, który redukuje osadzanie się kamienia wapiennego, czy też system filtrujący wodę (bateria kuchenna BLANCO Fontas). Ale liczy się także komfort użytkowania. Na przykład baterie kuchenne z wyciąganą wylewką ułatwiają napełnianie wysokich garnków czy wazonów oraz utrzymanie zlewozmywaka w czystości.

Zlewozmywak dokładnie taki jak chcesz

Następny krok - zlewozmywak. Wszystkie baterie kuchenne i zlewozmywaki BLANCO są dopracowane w najdrobniejszych detalach. Także tych estetycznych. Do wyboru mamy wykończenie w zawsze eleganckiej i stylowej stali szlachetnej, zlewozmywaki ceramiczne, które pasują zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych kuchni oraz kompozyt SILGRANIT®, który urzeka jedwabistą powierzchnią kamienia i pięknymi kolorami. A do tego wybór akcesoriów ułatwiających naszą pracę, jak wielofunkcyjne odsączarki z możliwością zawieszenia w komorze głównej, czy stabilne deski do krojenia, które można przesuwać po całej długości zlewozmywaka.

Jak śmiecić, to mądrze

I wreszcie - sekret każdej kuchni - strefa odpadków. Chociaż większość z nas wolałaby o tym nie myśleć, warto poświęcić chwilę na właściwe zaprojektowanie dla siebie "śmietnika". Przemyślany sposób segregacji odpadów to przede wszystkim zaoszczędzony czas, co w dzisiejszym okresie jest niezwykle ważne.

BLANCO UNIT pozwala nam samodzielnie zaplanować tę przestrzeń pod zlewozmywakiem tak, by pasowała do naszych warunków, bowiem oferuje rozwiązania do niemal każdej szafki stojącej. Co więcej, możemy także wybrać czy wolimy otwierać szafkę na śmieci manualnie (przez odchylenie drzwi) lub automatycznie (poprzez naciśnięcie przycisku nogą). Sami też wybierzemy liczbę potrzebnych nam koszy, ich wielkość i układ w szafce, by było to najłatwiejszym rozstrzygnięciem dla wszystkich domowników. Ciekawym rozwiązaniem jest praktyczna półeczka z przegródkami montowana nad koszami (BLANCO Select Orga), co pozwala na optymalne wykorzystanie miejsca.

Podsumowując: idealnie z BLANCO Unit

Rozwiązanie BLANCO UNIT zapewni w naszym domu najwyższą funkcjonalność i higienę w kuchni, a dzięki bardzo bogatej ofercie kolorów i wykończeń zadbamy również o estetykę wnętrza. Dzięki temu systemowi ułatwimy sobie kulinarne czynności, a czas spędzony w kuchni stanie się przyjemnością.

Więcej informacji na: www.comitor.pl