Podobają ci się beżowe kuchnie, ale jednocześnie nie chcesz uzyskać nieco nudnego efektu? Meble, wyposażenie, podłogi i ściany w tak stonowanym kolorze to prawdziwe pole do popisu dla fanów aranżacji wnętrz. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę wyobraźnia. Poznaj kilka niezawodnych sposobów, dzięki którym twoja beżowa kuchnia nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Kolorowe dodatki

Beż jest bardzo uniwersalnym kolorem, który można łączyć z dowolnym odcieniem z palety barw. Należy jedynie pamiętać o umiarze, żeby nie uzyskać zbyt pstrokatego efektu. Dobrym pomysłem może być dodanie jednego bądź dwóch kolorów, zwłaszcza jeśli wybrane odcienie są wyraziste i mocno kontrastowe. Beżowe meble kuchenne mogą wyglądać dobrze również na tle dodatków w ciemniejszym bądź jaśniejszym odcieniu beżu.

Podczas wybierania kolorów należy wziąć pod uwagę tonację. Jeśli beż w pomieszczeniu jest chłodny, to zasłony, wazony czy też maty na stół również powinny mieć chłodne barwy. Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku ciepłych odcieni. Nie zawsze trzeba też zdecydować się na bardzo oryginalne kolory. Klasyczna czerń, biel czy też szarość także mogą ożywić beżową kuchnię.  

Wyraziste wzory

Sporą zaletą stonowanych kolorów, do których niewątpliwie można zaliczyć beż, jest też możliwość wprowadzenia do pomieszczenia niebanalnych wzorów. Nawet dość odważny czy też pstrokaty deseń nie da przytłaczającego efektu, jeśli oczywiście nie pojawi się w zbyt wielu miejscach. Lepiej też nie łączyć ze sobą kilku wzorów. Dobrym pomysłem może być zastosowanie tego samego motywu np. na zasłonach, matach na stół oraz obiciach krzeseł.

Jeśli dopiero urządza się kuchnię bądź planuje się remont generalny, to można pomyśleć o wprowadzeniu wzorzystych płytek podłogowych i ściennych. Można postawić na całą ścianę bądź podłogę pokryte ciekawym motywem, ale można też zdecydować się na pojedyncze kafelki dekoracyjne. Beżowe meble kuchenne ze sklepu online Meblezagrosze.pl mogą też być dobrym tłem dla wzorzystych kubków na stojaku, wazonów i innych dekoracji.

Niebanalne lampy

Oświetlenie pełni w kuchni bardzo ważną rolę, ponieważ to od niego w dużej mierze zależy komfort korzystania z pomieszczenia. Lampy mogą jednak być też elementem dekoracyjnym, który ożywi beżową kuchnię. Wystarczy wprowadzić np. metalowy model z czerwonym kloszem, żeby kuchnia z miejsca nabrała wyrazistego charakteru. Przy stonowanym beżu można pozwolić sobie również na lampy z oryginalnym wzorem.

Wystrój beżowej kuchni może wydać się też znacznie ciekawszy, jeśli zamontuje się oświetlenie o nietypowym kształcie. Lampa retro przypominająca starodawny czajnik czy też geometryczna lampa industrialna zapewni niepowtarzalny klimat. Ponadto można też pomyśleć o kolorowym oświetleniu LED do beżowych szafek kuchennych. Możliwość zmiany barwy emitowanej przez diody to świetny sposób na natychmiastową metamorfozę pomieszczenia i dopasowanie zmian np. do nastroju domowników.