A może luksusowy model dla dwóch osób? Jeśli dołożymy do tego system hydromasażu, powstanie niemal salon spa.
Postaw na komfort
Jeśli marzymy o bardzo wygodnej wannie, to sprawdźmy czy do wybranego modelu można dokupić np. żelowe zagłówki (bywają również w standardowym wyposażeniu) i relingi ułatwiające wstawanie w wannie. Komfortowe są wanny z wyprofilowanymi podparciami pod plecy. Jednak warto sprawdzić czy takie wyprofilowanie będzie dla nas wygodne, zanim wanna zostanie zamontowana w łazience i odbudowana na stałe.
Szukając wanny dla dwojga, musimy zwrócić uwagę nie tylko na jej rozmiar, ale i umiejscowienie odpływu. By dwie osoby mogły wygodnie usiąść, powinien być umieszczony po środku dna.
Kąpiel w wannie - hydrorelaks
Podczas kąpieli w wannie wiele osób chętnie korzysta z hydromasażu. I nic dziwnego, bowiem taka forma masażu ciała ma wiele zalet. Pozwala nam się zrelaksować, wspomaga normowanie ciśnienia krwi, pomaga usunąć odprężyć mięśnie po wysiłku fizycznym. Podczas kąpieli otwierają się pory dzięki czemu organizm usuwa toksyny.
Hydromasaż wodny polega na masowaniu ciała strumieniami wody wydobywającymi się z dysz w bocznych ścianach wanny. Woda krąży w obiegu zamkniętym. Podczas masażu wodnego stawy i mięśnie są rozluźnione, co wspomaga leczenie schorzeń układu ruchowego.
Hydromasaż powietrzny jest delikatniejszy niż wodny. Jego główną zaletą jest dotlenianie skóry. Natomiast hydromasaż wodno-powietrzny łączy zalety obu rodzajów masażu.
Inny rodzajem terapii podczas kąpieli w wannie może być chromoterapia, czyli forma leczenia światłem i kolorem. Podnosi odporność organizmu, zmniejsza stres, uspokaja i rozluźnia. Systemy chromoterapii wykorzystują technologię LED, co zdecydowanie zmniejsza zużycie energii elektrycznej podczas kąpieli.