A może luksusowy model dla dwóch osób? Jeśli dołożymy do tego system hydromasażu, powstanie niemal salon spa.

Postaw na komfort

Jeśli marzymy o bardzo wygodnej wannie, to sprawdźmy czy do wybranego modelu można dokupić np. żelowe zagłówki (bywają również w standardowym wyposażeniu) i relingi ułatwiające wstawanie w wannie. Komfortowe są wanny z wyprofilowanymi podparciami pod plecy. Jednak warto sprawdzić czy takie wyprofilowanie będzie dla nas wygodne, zanim wanna zostanie zamontowana w łazience i odbudowana na stałe.

Szukając wanny dla dwojga, musimy zwrócić uwagę nie tylko na jej rozmiar, ale i umiejscowienie odpływu. By dwie osoby mogły wygodnie usiąść, powinien być umieszczony po środku dna.

Asymetryczna wanna Aquamarina Poolspa Okrągła wanna WO-ALT/EX z serii Altus Sanplast
Asymetryczna wanna Aquamarina, akrylowa, do wyboru różne systemy hydromasażu i chromoterapii, zagłówki żelowe, wym. 175 x 120 cm, POOLSPA, od 3300 zł (wanna ze stelażem), od 9800 zł (z systemem hydromasażu) Okrągła wanna WO-ALT/EX z serii Altus, akrylowa, z wodno-powietrznym systemem hydromasażu Comfort MXC4, w wersji lux wyposażona w relingi ze stali nierdzewnej i dwa zagłówki żelowe, wym. 170 x 170 cm, SANPLAST, od 5382 zł (wanna), od 9665 (system hydromasażu)

Kąpiel w wannie - hydrorelaks

Podczas kąpieli w wannie wiele osób chętnie korzysta z hydromasażu. I nic dziwnego, bowiem taka forma masażu ciała ma wiele zalet. Pozwala nam się zrelaksować, wspomaga normowanie ciśnienia krwi, pomaga usunąć odprężyć mięśnie po wysiłku fizycznym. Podczas kąpieli otwierają się pory dzięki czemu organizm usuwa toksyny.

Hydromasaż wodny polega na masowaniu ciała strumieniami wody wydobywającymi się z dysz w bocznych ścianach wanny. Woda krąży w obiegu zamkniętym. Podczas masażu wodnego stawy i mięśnie są rozluźnione, co wspomaga leczenie schorzeń układu ruchowego.

Okrągła wanna Great Arc Excellent Wanna WTL(P)/SPACE w kształcie trapezu Sanplast Okrągła wanna Atlantyda Poolspa
Okrągła wanna Great Arc, akrylowa, specjalnie wyprofilowane oparcie, półki do zamontowania baterii wannowej lub sterowników do hydromasażu, średnica 160 cm, EXCELLENT, 3380 zł Wanna WTL(P)/SPACE w kształcie trapezu, seria Space Line, akrylowa, z wodno-powietrznym systemem hydromasażu Comfort MXC4, z żelowymi zagłówkami, wym. 140 x 180 cm, SANPLAST, od 2904 zł (wanna), od 9665 (system hydromasażu) Okrągła wanna Atlantyda, akrylowa, do wyboru różne systemy hydromasażu i chromoterapii, zagłówki żelowe, chromowane i drewniane dodatki, średnica 160 cm, POOLSPA, od 4000 zł (wanna ze stelażem), od 10 300 zł (z systemem hydromasażu)

Hydromasaż powietrzny jest delikatniejszy niż wodny. Jego główną zaletą jest dotlenianie skóry. Natomiast hydromasaż wodno-powietrzny łączy zalety obu rodzajów masażu.

Inny rodzajem terapii podczas kąpieli w wannie może być chromoterapia, czyli forma leczenia światłem i kolorem. Podnosi odporność organizmu, zmniejsza stres, uspokaja i rozluźnia. Systemy chromoterapii wykorzystują technologię LED, co zdecydowanie zmniejsza zużycie energii elektrycznej podczas kąpieli.