Wanna wolno stojąca - idealna do salonu kąpielowego

Przepis na idealną, współczesną łazienkę jest prosty: ma być piękna, a jednocześnie maksymalnie zorientowana na komfort użytkownika. Wanna wolno stojąca perfekcyjnie wpisuje się w oba założenia, dlatego też tak chętnie umieszczamy ją w nowoczesnych salonach kąpielowych.

Co sprawia, że tak dobrze sprawdza się w takiej aranżacji?

  • salony kąpielowe to pomieszczenia o większym metrażu (najczęściej przekraczającym 15 m²). Tak duża powierzchnia umożliwia umieszczenia wanny wolno stojącej w centrum bez obawy o to, że utrudnimy dostęp do pozostałego wyposażenia łazienki lub ją zagracimy;

  • wanna wolno stojąca umieszczona w centralnym miejscu będzie stanowić ciekawą dekorację przykuwającą uwagę od razu po przekroczeniu progu pomieszczenia;

  • tego rodzaju wanna niestety nie dysponuje miejscem na kosmetyki. Jeśli ulokujemy ją w dużym pomieszczeniu, możemy postawić obok niewielką szafkę na kółkach, w której będziemy przechowywać potrzebne do kąpieli akcesoria;

  • ciekawe rozwiązanie stanowią również wolnostojące wanny z hydromasażem - delikatnie muskające skórę bąbelki pozwolą Ci na jeszcze większe odprężenie;

  • wanna wolno stojąca świetnie nadaje się także do łazienek połączonych z sypialnią, które w ostatnich czasach powoli zyskują na popularności. Dzięki temu wanna urasta do rangi dekoracyjnego akcesorium, które idealnie współgra z sypialnianymi meblami.

Wnętrza w stylu retro

W ostatnich czasach na topie są także łazienki przypominające te z poprzedniej epoki. Jakich elementów nie może zabraknąć w takim wnętrzu? Przede wszystkim masywnej wanny wolno stojącej (najlepiej na metalowych nóżkach) stojącej baterii wannowej z dużymi kurkami oraz umywalki z lustrem w grubej, misternie zdobionej ramie. Takie akcesoria pozwolą nam stworzyć wrażenie przepychu - dzięki temu codzienna kąpiel stanie się luksusowym przeżyciem.

We wnętrza urządzonym w stylu retro świetnie wpiszą się także wolnostojące wanny z prysznicem. Jak to wygląda? Wokół ceramicznej krawędzi znajduje się metalowy stelaż ze szklanymi panelami lub z zasłonką. Znajdzie się w niej również miejsce na niezbędne kosmetyki - najczęściej są to półki lub koszyki przytwierdzone do drążka z baterią.

Wanna wolno stojąca - przykładowa aranżacja
Wanna wolno stojąca

Czy wanna wolno stojąca sprawdzi się w małej łazience?

Wanny wolnostojące kojarzą nam się zasadniczo z masywną bryłą stawianą w centrum pomieszczenia, dlatego też najczęściej widzimy ją w dużych, przestronnych wnętrzach. Na rynku znajdziemy jednak jej najróżniejsze modele - nie tylko te duże, lecz również nieco mniejsze. W tej sytuacji nie możemy co prawda wyeksponować jej na środku pomieszczenia - pozostaje nam tylko umieścić ją tuż przy ścianie tak, by nie zajmowała zbyt dużo miejsca. Czy takie ulokowanie nie odbierze jej uroku?

Wręcz przeciwnie! Dzięki temu niewielka wanna wolno stojąca zyska na funkcjonalności, ponieważ będziemy mogli zawiesić na ścianie półki na kosmetyki i akcesoria kąpielowe. W takiej konfiguracji sprawdzi się np. wanna wolno stojąca VIGOUR White, którą cechuje łagodny, opływowy kształt. Zestaw ją ze stojącą baterią wannową, aby efekt był jeszcze bardziej wyrazisty!

Wanna wolno stojąca w jasnej łazience - przykładowa aranżacja
Wanna wolno stojąca

Metamorfoza łazienki - wanna wolno stojąca w nowej łazience

Łazienka przed metamorfozą
Łazienka przed metamorfozą
 Łazienka po metamorfozie
Łazienka po metamorfozie
 Produkty zastosowane przy metamorfozie
Produkty zastosowane przy metamorfozie