Przygotowując się do remontu łazienki stajemy przed wieloma, trudnymi wyborami. Wanna czy prysznic? Kafelki na całych ścianach czy tylko do połowy? A może farba zamiast kafli? Zamontować dwie umywalki czy może zainwestować w jedną, dużą, nablatową? Lista tych pytań jest bardzo, bardzo długa. Jeśli już zdecydujemy się na łazienkę z prysznicem, przed nami pojawia się kolejny wybór, czyli...

...prysznic z brodzikiem czy bez brodzika?

Aranżacje łazienek bez brodzika, cieszą się coraz większą popularnością, zarówno w projektach prywatnych łazienek, jak i tych hotelowych. W projektach wykorzystywane są odpływy liniowe, które skradły serca wielu architektów i projektantów. Pokochano je za ich estetykę, funkcjonalność i łatwość w czyszczeniu. Dodatkowo, pozwalają one na wiele nietypowych rozwiązań aranżacyjnych. W ofercie polskiego producenta odpływów liniowych CED’OR, znajdziesz szeroką gamę maskownic w największej ilości odcieni i wykończeń, jakie są dostępne na rynku, dzięki czemu można idealnie dopasować je do koloru deszczownicy czy kafli.

Wall Slim Black

Od ostatnich kilku lat, największym powodzeniem cieszą się odpływy w kolorze złotym lub czarnym, które dodają łazience wyjątkowego charakteru. Dodatkowo, możesz wybrać idealny do twojej łazienki odpływ: punktowy , liniowy czy ścienny . Odpływ ścienny świetnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy nie chcesz skuwać podłogi lub zamontowałeś w łazience ogrzewanie podłogowe. Odpływ punktowy to dobre rozwiązanie, gdy na podłodze montujemy małe kafle, natomiast liniowy prezentuje się najlepiej, kiedy decydujemy się na duże kafle. Pamiętajcie jednak, że nie musi zamykać się w żadnych ramach czy wytycznych - to Wam ma się podobać Wasza łazienka.

Wall Slim GOLD

Jak wybrać idealny odpływ liniowy?

Przede wszystkim, decydując się na odpływ liniowy w swojej łazience, dowiedz się czy masz odpowiedni poziom zabudowy i grubość stropu. Na rynku jest wiele modeli odpływów, jednak te z najniższym poziomem zabudowy, znajdziesz w ofercie CED’OR - wynosi on tylko 49 mm! 

Super Slim Black
Super Slim Rain

Jest to możliwe dzięki autorskiemu systemowi, który został opatentowany. Pamiętaj również, żeby zwrócić uwagę na przepustowość odpływu. Jej wielkość powinna być dopasowana do produktywności Twojej deszczownicy - dzięki temu, będziesz mieć pewność, że odpływ będzie nadążać pobierać wodę. Najbezpieczniej jest wybrać taki, który w przeciągu sekundy jest w stanie pobrać przynajmniej 0,5l wody. Duża deszczownica produkuje ok. 30 l wody na minutę. Jeśli Twoja deszczownica ma większą siłę, warto zastanowić się nad odpływem z większą przepustowością- w ofercie CED’OR znajdziesz modele, które pobierają nawet 0,8l na sekundę!

Super slim black

Design ma znaczenie!

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu i remontujemy je raz na kilka/kilkanaście lat, dlatego zadbaj o szczegóły! Odpływ nie jest już tylko systemem odwodnień, ale również atrakcyjną dekoracją, która nada Twojemu wnętrzu indywidualnego charakteru. W ofercie CED’OR znajdziesz odpływy w kolorze złotym, czarnym, stalowym, białym, a nawet czerwonym - do wyboru, do koloru! Dodatkowo, wzory maskownic są bardzo różnorodne, dzięki czemu każdy może dopasować je do swojego projektu.

Premium Gold do zabudowy
Perfect Stick COLOR - RED

Decydując się na montaż odpływu liniowego, warto postawić przede wszystkim na jakość! Dzięki temu unikniesz ewentualnych wad, które mogłyby Cię zmusić do ponownego remontu i wygenerować dodatkowe koszty. Wybieraj profesjonalnych montażystów i pamiętaj, że przy remoncie łazienki, nie należy oszczędzać.