Urządzając łazienkę, często decydujemy się na wykorzystanie płytek. Są klasycznym rozwiązaniem, które pozwala na uzyskanie bardzo harmonijnego wnętrza, a jednocześnie znacząco ułatwia jego codzienne oczyszczanie. Co równie ważne, płytki mogą stanowić wspaniałą ozdobę do łazienki, zwłaszcza jeśli zostaną połączone z interesującymi fugami.

Czy kolor fugi w ogóle ma znaczenie?

Kolory w domu zawsze odgrywają dużą rolę. Dotyczy to zarówno dużych powierzchni, takich jak ściany i podłogi, a także drobnych elementów, do których zaliczyć można właśnie fugi. Pozornie wydają się one małym elementem, ale kiedy weźmiemy pod uwagę, iż rozciągają się na całe pomieszczenie, zaczynają nabierać większego znaczenia.

Z tego względu, urządzając mieszkanie, powinniśmy pamiętać nie tylko o kolorze płytek, ale i kolorze znajdujących się pomiędzy nimi fug. Warto również zaznaczyć, że barwa spoiny powinna harmonizować z materiałem, z jakiego wykonana jest płytka, a także z jej wielkością. Dzięki temu będzie prawdziwą “wisienką na torcie”, która doda szyku do całego wykończenia wnętrza.  

Jeśli to małe pomieszczenie, wybierz jasne kolory

Zasada dotycząca jasnych kolorów odnosi się w zasadzie do wszystkich pomieszczeń, nie tylko do łazienek. Jeśli są one małe, warto postawić na biel, a także inne, delikatne, jasne kolory, które nie będą optycznie pomniejszać wnętrza. Wręcz przeciwnie, powinny je powiększać i rozjaśniać. Więcej na temat tej ogólnej zasady, a także inne porady, dotyczące małych mieszkań, można znaleźć w poradniku “Jak z małej kawalerki zrobić funkcjonalne mieszkanie?” na stronie singlezone.pl.

Załóżmy zatem, że do małej łazienki decydujesz się na wybór białych płytek. Dobrym wyborem do nich będą również białe fugi, które pozwolą na uzyskanie w pełni harmonijnego wnętrza i będą stanowiły idealne tło dla wszystkich mebli czy dodatków, które tam ustawisz.

Jeśli posiadasz kolorowe płytki, podkreśl je odpowiednią barwą

Istnieje wiele pięknych, kolorowych płytek, po które możemy sięgnąć w naszym mieszkaniu. Jednym z ostatnich, częstych wyborów, jest barwa żółta, która stała się bardzo modna w wykończeniu wnętrz, o czym wspomina portal happywalls.pl. Co więcej, bardzo chętnie wybierane są połączenia żółci z szarością, co może zainspirować również do urządzenia łazienki.

Decydując się na żółte płytki, można sięgnąć zarówno po klasyczne, białe fugi, jak też po jasnoszare spoiwo. W szczególności jasnoszara fuga, połączona z szarymi meblami i dodatkami, nada łazience niezwykłego charakteru i sprawi, że stanie się ona jednocześnie nowoczesnym i luksusowym wnętrzem.

Ciemne płytki i ciemne fugi

Marzysz o łazience, która przykuwa wzrok, a jednocześnie jest synonimem luksusowego, nietypowego wnętrza? W takim razie możesz postawić w jej wystroju na ciemną kolorystykę. Wykorzystaj grafitowe, duże płytki o niezwykłe fakturze, aby stworzyć wnętrze swoich marzeń.

Jeśli dodatkowo uzupełnisz je o ciemnoszare lub grafitowe fugi wzbogacone brokatem, na pewno będą one stanowić niezwykłe połączenie, które doda splendoru twojej łazience. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dobrać do nich także dodatki ozdobione brokatem lub chromem, co sprawi, że całe pomieszczenie nabierze idealnie spójnego charakteru.