Kabina prysznicowa z brodzikiem sprawdzi się doskonale w niewielkich łazienkach, w których nie ma miejsca na zabudowaną wannę. Co ciekawe, coraz więcej inwestorów stawia na właśnie takie rozwiązanie, generując tym samym spore oszczędności finansowe. Okazuje się, że podczas kąpieli pod prysznicem zużywa się mniej wody, aniżeli nalewając ją do wanny. Do wyboru jest ogromna ilość kabin, poniżej przedstawiamy zalety tych z płaskim brodzikiem.

Płaski brodzik czy prysznic bez brodzika?

Ogromnym atutem płaskiego brodzika jest to, że w całości jest on wyprodukowany fabrycznie, przez co nie trzeba specjalnie przygotowywać podłoża miejsca, w którym będą odbywać się kąpiele pod prysznicem. W przypadku kabin bez brodzika należy w pierwszej kolejności wykonać specjalny spadek. Jeśli ten będzie nieprawidłowo zrobiony albo inwestor zupełnie zbagatelizuje taką potrzebę, niestety woda będzie wyciekać poza strefę całej kabiny i zalewać łazienkę.  

Płaski brodzik a wygoda użytkowania

Kabiny prysznicowe z płaskim brodzikiem świetnie sprawdzają się w przypadku nieruchomości, w których mieszkają dzieci albo seniorzy. Warto podkreślić, że taki brodzik ma minimalny próg, nie ma konieczności podnoszenia nóg do góry, aby wejść do kabiny. Nie zachodzi też ryzyko potknięcia się o wystające na podłoże elementy brodzika, ponieważ jest on optymalnie płaski. Podłoże tego rodzaju jest też antypoślizgowe, co minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się i upadku. Jednocześnie trzeba uwzględnić, że brodzik zapobiega wylewaniu się wody poza kabinę.

Kabiny z płaskim brodzikiem a styl aranżacji łazienki

Tak naprawdę wyposażenie łazienek w Poznaniu czy w innym mieście może być dowolne, bo kabina z płaskim brodzikiem świetnie pasuje do każdego stylu aranżacji łazienkowej przestrzeni. Jest minimalistyczna, dzięki czemu najczęściej wybiera się ją do łazienek w stylu skandynawskim albo loftowym. Sprawdzi się również do aranżacji klasycznych, ponieważ jest ponadczasowa i uniwersalna. Co ciekawe, coraz chętniej nabywają taki brodzik inwestorzy, którzy planują stworzyć nowoczesną łazienkę z zastosowaniem funkcjonalnych rozwiązań.

Wybór płaskiego brodzika

Producenci oferują dzisiaj szeroki wybór kabin z płaskim brodzikiem. Bez problemu udaje się taki dobrać, uwzględniając wielkość całej kabiny czy jej kształt. Najczęściej proponowane są brodziki kwadratowe albo prostokątne. Wybierać można kolor podłoża całej kabiny. W tej standardowej opcji występuje biały brodzik, natomiast z łatwością udaje się znaleźć srebrny czy czarny.

Kabina prysznicowa z płaskim brodzikiem jest idealnym rozwiązaniem dla całej rodziny. Łatwa i praktyczna w użytkowaniu oraz utrzymaniu czystości, bezpieczna i funkcjonalna, do tego wpisuje się w obowiązujące kanony wystroju łazienek. Brodzik najlepszej jakości będzie służył w swojej doskonałości przez wiele lat, jest odporny na wszelką korozję.