1. Biała łazienka z drewnem i płytkami 3D
Biel jest świeża, ale nieco monotonna, jednak od czego jest kreatywność? Płytki ścienne 3D z wypukłą fakturą mogą wypełnić całą powierzchnię ścian bądź stać się tylko dekorem. Trójwymiarowy efekt tworzy interesujący pełen głębi rys i doskonale pasuje do dużych białych płaszczyzn.
Bogaty asortyment płytek 3D umożliwia wybór pomiędzy modelami z postarzaną powierzchnią, brokatowym wykończeniem lub w czystej, niczym niezmąconej śnieżnobiałej barwie. Gra światła pozwala wyeksponować efekt trójwymiarowości i nadać wnętrzu niestereotypowego charakteru. W takiej oprawie drewniana podłoga i półka lub blat oraz białe sanitariaty będą prezentować się imponująco. Warto postawić na nowoczesne modele umywalek nablatowych w kształcie misy, które wprowadzą element finezji do wnętrza.
2. Nowoczesna biała łazienka z betonem i drewnem
Biel, beton i drewno tworzą nieoczywiste, ale jakże efektowne połączenie, idealne wręcz do nowoczesnej łazienki. Mnogość kombinacji, które możemy zastosować w białej łazience z drewnem i betonem, sprzyja uruchomieniu wyobraźni. Chcąc powiększyć wnętrze, warto zainwestować w beton w białym odcieniu. Ten surowy minimalistyczny design można z powodzeniem ocieplić, dopełniając aranż drewnianym blatem pod umywalki i drewnianymi szafkami.
Szary beton z drewnem prezentuje się równie nowocześnie i minimalistycznie, szczególnie jeśli zastosujemy drewno w chłodnym szarym odcieniu. Wtedy możemy zdecydować się na betonową podłogę w ciemnoszarym odcieniu i ściany pokryte białymi bezfugowymi płytkami lub odwrócić kombinację. Dobrze sprawdzi się w tym połączeniu drewniany dekor na ścianie.
3. Monochromatyczna biała łazienka z drewnianymi dekoracjami
Monochromatyczna biała łazienka oznacza totalną biel wnętrza, czyli białe ściany, podłogi, meble i sanitariaty. Nie musi być to przestrzeń sterylna i nudna, jeśli zastosujemy eksperyment z fakturami. Mamy do dyspozycji biały beton, farbę, wielkoformatowe płytki bezfugowe lub z fugami, białą cegłę, tapetę, mleczne szkło, panele ścienne, płytki imitujące tekstylia, kamień i jego imitacje oraz białe ceramiczne płytki drewnopodobne.
Stosując umiejętnie połączenia materiałów, stworzymy oryginalny monolit kolorystyczny, zaskakujący jednak różnorodnością faktur. W monochromatycznej białej łazience świetnie sprawdzą się drewniane dodatki takie jak pojemniki na kosmetyki, kosze, dozownik na mydło, półka, toaletka oraz lustro w drewnianej ramie.
4. Loftowa biała łazienka z drewnem i stalą
Styl loftowy i industrialny z sezonu na sezon staje się coraz bardziej trendy. Nic w tym dziwnego, wszak to prostota i funkcjonalność w jednym. Jak stać się posiadaczem modnej białej łazienki industrialnej? Wystarczy na ścianach położyć biały beton, białą cegłę lub proste białe płytki pozbawione dekorów, a na podłodze jasne płytki drewnopodobne. To dopiero baza. Całości dopełni gruby drewniany blat zamontowany na technicznej stalowej konstrukcji bądź metalowych szafkach, otwarty prysznic walk-in z czarnymi szprosami, białe sanitariaty i czarna armatura.
5. Mała łazienka z drewnem w bloku
Biała łazienka w bloku to dobry pomysł, ponieważ biel optycznie powiększa wnętrze. To wymagająca przestrzeń z uwagi na ograniczony metraż, dlatego każdy zastosowany zabieg powinien dodawać jej lekkości. Warto zatem postawić na podwieszane meble i toaletę oraz prysznic z odpływem liniowym bez brodzika. Dobrym rozwiązaniem jest również umywalka nablatowa, która zwiększy w szafce ilość miejsca do przechowywania. Drewno wprowadzone pod postacią podłogowych płytek drewnopodobnych, dekoru na ścianie nad umywalką, czy też szafki lub blatu doda małej blokowej łazience przytulności.
6. Rustykalna biała łazienka z drewnem
Rustykalny styl nie jest zarezerwowany wyłącznie dla osób sentymentalnych lubiących wszystko, co naturalne i stare. Oczywiście, jeśli taki właśnie preferujemy, nic w tym złego. Z łatwością stworzymy idealną łazienkę rustykalną, używając do wykończenia podłóg bielonego drewna i kładąc na ścianach białą cegłę lub malując powierzchnię ścian farbami na biało.
Do tego jako dodatki świetnie sprawdzą się własnoręcznie wykonana z drewna i sznura drabina, szafka z surowego drewna oraz wanna imitująca drewnianą balię. Jeśli jednak marzy nam się biała rustykalna łazienka z nutką nowoczesności, wykorzystajmy boazerię angielską, biały marmur, białe szafki z dekorami, okrągłe lustro w białej ramie i obszerną wygodną wolno stojącą wannę na rzeźbionych nóżkach.
7. Biała łazienka z prysznicem z płytek drewnopodobnych
Drewno idealnie koresponduje z bielą, dlatego nie dziwi fakt, że to duet często wykorzystywany we wnętrzach. W łazience jednak panuje wszechobecna wilgoć. W tak trudnej przestrzeni doskonale sprawdza się drewno egzotyczne. Jeśli jednak mamy obawy związane z zastosowaniem drewna w łazience bądź cena drewna egzotycznego jest zbyt wysoka, z powodzeniem możemy użyć płytek drewnopodobnych. Mają tę zaletę, że świetnie imitują każdy gatunek drewna i możemy położyć je dosłownie wszędzie, ponieważ woda w ogóle im nie zagraża.
Świetnie sprawdzi się wyłożenie wnętrza prysznica płytkami drewnopodobnymi. Do tego kilka akcentów w tej samej kolorystyce, czyli dekor na sąsiedniej ścianie, podłoga lub blat, i biel wnętrza połączonego w ten sposób z drewnem zyskuje na atrakcyjności.
8. Marmurowa biała łazienka z drewnem i wygodną wanną
Biała łazienka z marmurem i drewnem jest synonimem luksusu i elegancji. Wielkoformatowe marmurowe płytki bezfugowe w odcieniu białego marmuru tworzą spektakularne połączenie zarówno z drewnem, jak i czarnym marmurem, który możemy wprowadzić do wnętrza jako dekor bądź dodatkowy kolor bazowy. Jak widać, marmurowa łazienka nie musi pochłonąć wszystkich naszych oszczędności, gdyż płytki będące imitacją naturalnego kamienia są nie do odróżnienia od oryginału, a przy tym są znacznie tańsze i łatwiejsze w pielęgnacji.
Podobnie jest z drewnem, które również możemy zastąpić trwalszą od oryginału płytką drewnopodobną. W marmurowej łazience sprawdzi się armatura czarna, biała i w designie szczotkowanej stali. Warto rozważyć zakup szafki podwieszanej w jasnej, ciepłej i delikatnej tonacji drewna oraz dużej ceramicznej bądź marmurowej umywalki nakładanej na szafkę. Całość będzie prezentować się niezwykle reprezentacyjnie.
9. Czarno – biała łazienka z drewnem
Kontrasty we wnętrzach mają wielu zwolenników, zastosowanie ich należy jednak dobrze przemyśleć, aby uzyskać efekt spójności aranżacji. Inicjując grę kontrastów, możemy postawić na jednolite kolorystycznie duże płaszczyzny lub delikatne wzornictwo jak ma to miejsce w przypadku płytek ściennych i podłogowych z marokańskim czarno-białym wzorem. Zastosowanie marokańskich płytek doda wnętrzu lekkości.
Jeśli jednak wolimy odważne zestawienia i stawiamy na minimalistyczną nowoczesność, dobrym rozwiązaniem będzie czarna ścianka nad umywalką wyposażona w lustro. W takim układzie świetnie będą prezentowały się białe wielkoformatowe płytki na pozostałych ścianach oraz drewniana podłoga.
10. Biel, złoto i drewno – luksus i ponadczasowa elegancja
Złoto rozświetla wnętrze i pozbawia aranż nudy. Nawet kilka niewielkich dodatków skutecznie kreuje we wnętrzu atmosferę elegancji i luksusu. Nie musimy się jednak ograniczać, jeśli złoto jest naszym najlepszym przyjacielem i spełnieniem marzeń o cudownym wnętrzu. Złota mozaika jako dekor lub płytki ścienne stylizowane na stare złoto nad wanną, złocona rama lustra, złote szprosy w prysznicu i złota armatura to tylko niektóre z propozycji, które możemy wykorzystać w biało-złotej łazience.
Złoto bardzo dobrze prezentuje się w połączeniu zarówno z bielą, jak i drewnem, jednak pamiętajmy o tym, aby zbyt ciemna barwa drewna nie przytłoczyła aranżu. To złoto ma grać tu pierwsze skrzypce i przyciągać wzrok, a drewno ma stanowić spójne dopełnienie stylizacji.
Zdjęcie otwierające artykuł: Opoczno