Mały format wielkich możliwości

Pierwszą kolekcją stworzoną we współpracy ze studiem Ganszyniec był Modernizm, składający się z malutkich gorsecików oraz ułożonych z nich dekorów, tworząc wyjątkowe i stylowe mozaiki. Neve Creative również składa się z płytek o niewielkich formatach, niemniej jednak tutaj dekoracja jest subtelna, widoczna w rytmie geometrycznych układów kwadratów i prostokątów. Widać ją w świetle, uwypuklającym zróżnicowane struktury. Funkcjonalizm tej kolekcji zawiera się w ponadczasowości zastosowanych elementów. Dzięki grze faktur, barw i światłocieni wnętrza stają się przestrzenne. Dekoracja staje się umowna, a forma jasno wynika z funkcji.

Mniej znaczy więcej

Przy tworzeniu kolekcji Neve Creative zredefiniowane zostało przede wszystkim pojęcie dekoracji, która stanowi tutaj jedynie subtelny dodatek, a nie główny aspekt. Zgodnie z ideą minimalizmu i funkcjonalizmu, zrezygnowano zatem z haftów, złotych wzorów tudzież sztukaterii. Dekoracja wyraża się tutaj poprzez grę barw, światłocienie oraz proste, zharmonizowane struktury, z których tworzyć można bardzo wysublimowane i ciekawe kompozycje.

Siłą kolekcji Neve Creative jest niewątpliwie jej modułowość. Dzięki odpowiedniej geometrii płytek możliwe jest ich łączenie w dowolnych konfiguracjach, tworząc nieszablonowe, ciekawe wzory. Dekoracją zatem staje się sam motyw przewodni, który powstaje po ułożeniu kwadratów 19,8x19,8 cm, 9,8x9,8 cm oraz prostokątów 9,8x19,8 cm. Daje to nieograniczone wręcz możliwości aranżacji wnętrz i zapewni unikalność każdego pomieszczenia.

Kolory, struktury, światło

To co wyróżnia Neve Creative, to umiejętne połączenie kilku aspektów - kolorów, struktur oraz światła. Mamy zatem płytki zarówno w kolorach podstawowych, jak: biel, beż, szarość, grafit czy czerń, jak również takie barwy jak: cielisty róż, ciemna terracotta, głęboka zieleń, zgaszona mięta, błękit i granat. Daje to możliwość projektowania wnętrz zarówno niezwykle wyrazistych, jak i w bardziej chłodnych, stonowanych barwach.

W kolekcji Neve Creative zastosowano specjalne tusze w postaci delikatnych wzorów geometrycznych na powierzchni płytek o formatach: 9,8x9,8 cm i 29,8x89,8 cm oraz głębokie struktury w formacie 19,8x19,8 cm tworzące mocny światłocień. Pozwala, to nie tylko rozświetlać pomieszczenia, ale także tworzyć bardziej bogate, dekoracyjne motywy zarówno na ścianie, jak i na podłogach. Efekt potęgowany jest poprzez łączenie matu i błysku na powierzchni pojedynczej płytki. Można zatem projektować zarówno bardzo stonowane, ciemniejsze wnętrza, jak i bardzo jasne.

Więcej informacji na: www.paradyz.com