Wybierając drzwi do naszego domu musimy mieć na uwadze do czego chcemy je dobrać oraz jaką mają pełnić funkcję. Aranżacje wnętrza nie należą do prostych i nie chodzi tylko o wybranie stylu przewodniego. Owszem jest bardzo ważny, natomiast jest kilka rzeczy, które oprócz tego są istotne w aranżacji, gdy chcemy dobrze wybrać drzwi do naszego wnętrza.

Funkcjonalność i komfort

Pierwszym punktem jest ściana, na której znajduje się otwór drzwiowy. Czy finalnie będzie ona gładka i w jednolitym kolorze? Czy z cegły w stylu Loftowym? Ma to znaczenie jeżeli chcemy, aby całość współgrała lub żeby zastosować odpowiedni kontrast. Model skrzydła wybieramy też pod kątem w jaki chcemy zagospodarować ścianę, na której mają się znaleźć.

Model Vinci

Przesuwne, przylgowe czy bezprzylgowe?

Jeżeli mamy w planach ją zabudować meblami nie zamontujemy drzwi przesuwnych. Systemy naścienne wraz ze skrzydłem potrzebują miejsca na ścianie. Zamontowanie go od strony zewnętrznej może być wtedy dobrym rozwiązaniem, więc tu mamy dodatkowy plus.

Styl loft

System przesuwny chowany w ścianie planujemy jeszcze na etapie budowy ścian, takie rozwiązanie pozwoli nam na pełne wykorzystanie miejsca. Przylgowe i bezprzylgowe nie kolidują nam w żaden sposób z zagospodarowaniem ściany, ale zabierają dodatkową powierzchnię przy ich otwieraniu.

Model Mobi

Oświetlenie zarówno to naturalne jak i wewnętrzne. Źródło światła, barwa i natężenie. Drzwi odgrywają ważną rolę odnośnie przepuszczania światła do pomieszczenia lub są odpowiedzialne za jego brak. Szyby w skrzydle, ich powierzchnia i kolor mają wpływ na oświetlenie danego pomieszczenia.

Model Lugo

Model Mobi, w których szybki są subtelne i mleczne nadadzą się do sypialni czy gabinetu. Dzięki nim zachowamy w tych pomieszczeniach więcej prywatności. Jeżeli potrzebujemy, aby w danym pomieszczeniu było więcej światła proponujemy model Lugo, w których powierzchnia szklenia jest dużo większa. Będą one świetnym rozwiązaniem w salonie. Trzecia opcją są skrzydła szklane, które mają za zadanie optycznie powiększyć pomieszczenie oraz będą jako dodatkowe źródło światła. Loft z możliwością wybrania z pośród czterech różnych kolorów szkła.

Kolejnym ważnym punktem są detale

Zawiasy, klamki, a nawet kolor szkła mają ogromne znaczenie, która wpływa na całość aranżacji. Te detale nie mogą odstawać od reszty wyglądem. Różnica między czarnym a srebrnym zawiasem jest spora. Brak widocznych zawiasów w skrzydłach bezprzylgowych też ma znaczenie, są wtedy dużo bardziej subtelniejsze i estetyczne. Podkreślmy nimi wnętrze.

Klamka złota, srebrna, czarna czy nikiel? Te detale dobieramy do innych akcesoriów w naszym domu. Kolor szybki powinno mieć znaczenie bardziej funkcjonalne, natomiast wybierając czarne szklenie #Mediolan będzie ono charakterystyczne w naszym wnętrzu co sprawi, że wnętrze stanie się bardzo nowoczesne.

Model #Mediolan

Klimat wnętrza zależy od wielu czynników. Całość powinna współgrać, dobre zaaranżowanie wnętrza musi być przemyślane. Estetyka i dbałość o szczegóły. Kolorystyka, która ma wpływ na samopoczucie. Pełnowartościowe mieszkanie to takie, w którym jest funkcjonalnie i ładnie. Takie decyzje jak wybór drzwi zostają z nami na lata.

Więcej informacji na: www.voster.pl