Dom jest miejscem, które oznacza dla nas bezpieczną przystań. Wchodząc do niego, pierwszą czynnością jaką wykonujemy, jest otwarcie drzwi wejściowych. Są niczym drzwi do naszych, spełnionych marzeń. Kolejny krok to ten, który wprowadza nas do środka i tu otwieramy kolejne, prowadzące do naszego wnętrza. Jak zrobić świetne wrażenie już na tym etapie? Do wyboru, w dzisiejszych czasach, mamy mnóstwo produktów. A my, chcemy podkreślić to wejście, drzwiami dwuskrzydłowymi. Takie rozwiązanie, na pewno przyciągnie uwagę i zrobi nie małe wrażenie, na wszystkich. Drugim miejscem, gdzie możemy sobie pozwolić na takie wejście to przejście z kuchni do salonu.

Jakie są zalety takich drzwi?

Są szerokie co daje nam, swobodną komunikację, między danymi pomieszczeniami. Przemeblowanie lub zakup nowych mebli nie będzie wiązało się z problemem wąskiego przejścia. Rozwiązań jest więcej, symetryczne lub niesymetryczne, różne szerokości drzwi. Skrzydło czynne i bierne można odróżnić poprzez ilość szkleń. Część bierna, w momencie, gdy jest zamknięta stwarza coś w formie dodatku i takiej małej, ozdobnej ścianki. Jeżeli są otwarte na oścież zachęcają nas do wejścia. Jest to bardzo efektowne. Wprowadzając gości do salonu drzwi zrobią na nich duże wrażenie. Kolejnym plusem jest to, że pozostałe drzwi wewnętrzne dobierzemy, wybierając ten sam model, ale niekoniecznie.

Wejście, które nas wprowadza do naszego domu możemy zaaranżować w inny sposób niż pozostałą część, dlatego drzwi też mogą być tu całkiem inne. Na przykład duże podwójne szklane wejście, dzięki którym, dodatkowo optycznie powiększymy tą przestrzeń. Ponadto są bardzo reprezentatywne.

Minimalizm we wnętrzu - drzwi dwuskrzydłowe przesuwne

Więcej minimalizmu we wnętrzu to drzwi dwuskrzydłowe przesuwne. Minus jaki się tutaj pojawia to konieczne miejsce na ścianie, potrzebujemy go z dwóch stron. Miejsce na ścianie, którego w żaden sposób nie zagospodarujemy. Oczywiście, możemy, natomiast odsunięte meble od ściany, nie zrobią na nikim dobrego wrażenia, a w codziennym życiu może być to irytujące.

Końcowy efekt będzie zniewalający. Warto wziąć pod uwagę ich funkcjonalność oraz nasz komfort.

Więcej informacji na: www.voster.pl