Drzwi wewnętrzne stanowią już nie tylko funkcjonalny element wyposażenia wnętrza, ale coraz częściej stają się jego ozdobą, uzupełniają aranżację. Dobrze dobrany model może sprawić, że zaplanowana aranżacja staje się spójna, jej styl jeszcze bardziej podkreślony.

Firma ENTRA w najnowszym katalogu drzwi wewnętrznych ASILO prezentuje nowe wzory drzwi, które idealne wpisują się w różne trendy, w tym ostatnio bardzo lubiany industrialny i minimalistyczny. Oprócz nowych modeli warto również zwrócić uwagę na system przesuwny a także nowe wykończenia z grupy fornirów naturalnych. Jak dopasować poszczególne modele do aranżacji?

Nowe modele drzwi i mały detal, który robi wrażenie

Jeżeli szukasz drzwi pełnych, ale równocześnie chcesz nadać wnętrzu niepowtarzalności, zwróć uwagę na skrzydła drzwiowe, które pokrywają frezowane wzory. Nowością w ofercie ASILO jest kolekcja FORME z ciekawym, geometrycznym układem frezów. Drzwi z tej kolekcji można wykorzystać do pokreślenia wnętrza, gdzie dominują meble pozbawione uchwytów. Elegancko zaznaczone linia, będą stanowiły dekoracyjny element aranżacji, nie konkurując z bardziej wyrazistymi detalami. Skrzydło może również stanowić inspiracje do stworzenia podobnych frontów w szafkach w przedpokoju lub kuchni.

Nowe propozycje frezowania również pojawiły się w kolekcji drzwi MODERNO. Znajdziecie tutaj 3 nowe konfiguracje gdzie frezy tworzą prostokątne pasy o zróżnicowanej szerokości. Drzwi świetnie wyglądają w nowoczesnych aranżacjach, gdzie dominuje geometria.

Systemy przesuwne 

Firma ENTRA wzbogaciła ofertę systemów przesuwnych o 2 nowe modele: Syntesis LINE system przesuwny chowany, bez widocznych opasek oraz system LOFT.

System LOFT inspirowany jest częściowo stylem country a częściowo stylem industrialnym, co uwidaczniają detale wykończone w czarnym, matowym kolorze. Nie  oznacza to jednak, że nadaje się wyłącznie do wnętrz tak zaaranżowanych. Wykorzystać go można również w przestrzeniach urządzonych w stylu skandynawskim, vintage, eklektycznych czy inspirowanych naturą. System LOFT w połączeniu z  skrzydłami drzwiowymi z linii SKANDIK tworzy bardzo zgrany duet. Powierzchnia skrzydła ozdobiona tłoczeniem w różnych konfiguracjach, pozwala dopasować całość do różnych stylu aranżacji. Linia SKANDIK została również wzbogacona o nowe wzory, którym warto się przyjrzeć. Nietypowe tłoczenie pozwala dopasować drzwi do aranżacji w stylu skandynawskim, a także do stylu glamour.

Dodatki i wykończenia 

Wśród nowości w ofercie ENTRA znajdziemy nie tylko skrzydła drzwiowe ale również wykończenia. W grupie fornirów pojawiły się trzy nowe wykończenia: jesion, jesion czarny i dąb rustykalny. Fornir naturalny charakteryzuje się głęboką strukturą drewna, z widocznym usłojeniem. Na powierzchni mogą pojawić się przebarwienia, sęki jak i nieregularności, które świadczą o naturalnym pochodzeniu produktu.

Metalowe paski wpuszczane w powierzchnie skrzydeł w modelach AOSTA od dawna cieszą się dużym uznaniem. To detal, który pokochali miłośnicy wnętrz nowoczesnych ale i glamour. Teraz charakterystyczne paski dostępne są w 2 kolorach: srebrnym i czarnym, które idealnie wpasują się w aranżacje loftowe lub soft-loft. Kolekcja ASILO również została wzbogacona o nowe modele, w zależności od modelu pasy mogą być wąskie lub szerokie, mniej lub bardziej dekoracyjne. Dobierając okucia oraz klamkę w tym samym kolorze, nadasz całości spójnego wyglądu.

Więcej informacji na: www.asilo.pl