Sofa dwuosobowa rozkładana z funkcją spania, podobnie jak wersalka jest idealnym rozwiązaniem w przypadku niewielkich przestrzeni. Nie zajmuje dużo miejsca, a w razie potrzeby jest to w pełni funkcjonalne łóżko. Niezależnie od tego, czy interesuje nas sofa jednoosobowa, czy sofa dwuosobowa przy zakupie musimy zwrócić uwagę na kilka czynników. Spośród tych oczywistych możemy wymienić oczywiście wygodę użytkowania i jakość wykonania. Wówczas będziemy mieli pewność, że sofa posłuży nam przez długi czas. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, zapraszamy do przeczytania tego krótkiego poradnika.

Narożnik czy sofa do salonu? Rozmiar i forma mebla

Wiele osób przed podjęciem ostateczne decyzji ma dylemat - kupić sofę czy narożnik do domu. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na rozmiar i formę mebla. Ważna jest szerokość Twojego salonu, oraz ilość osób, które na co dzień będą korzystały z sofy. Zazwyczaj korzystnym rozwiązaniem okazują się proste narożniki do salonu, które zajmują niewiele miejsca, jednak zapewniają wygodne miejsce dla domowników oraz gości.

W przypadku innych niewielkich przestrzeni bardzo dobrym rozwiązaniem mogą okazać się sofy dwuosobowe, szczególnie sofy rozkładane, które zajmują niewiele miejsca, a są dodatkowym miejscem do spania. Właściciele obszernych pomieszczeń mogą pozwolić sobie na duże narożniki np. w kształcie litery U, lub klasyczny zestaw wypoczynkowy składający się z kanapy sofy i foteli.

Kupujemy wymarzoną sofę dwuosobową - jaki kolor sofy do salonu?

Kolor i rodzaj obicia tapicerki, która będzie pokrywała sofę to nie lada wyzwanie. Na rynku mamy ogromny wybór ofert, tak więc podjęcie ostatecznej decyzji może nie należeć do najłatwiejszych.

Dwuosobowa sofa powinna dobrze współgrać z pozostałymi elementami wystroju pomieszczenia. Nie oznacza to jednak, że kanapy czy sofy muszą posiadać stonowaną kolorystykę, wręcz przeciwnie. Bardzo modne są sofy do salonu, które odgrywają główną rolę w aranżacji wnętrza. Jeżeli podejmiemy taką decyzję, to należy pamiętać, aby pozostałe dodatki w pomieszczeniu nie występowały w wielu kolorach.

Jeżeli chodzi o samo obicie, warto wziąć pod uwagę czynniki, które mogą wpływać na żywotność i trwałość materiału. Jeżeli mieszkamy z dziećmi, to sofa do spania w jasnych odcieniach może nie być najlepszym pomysłem ze względu na trudność utrzymania w czystości. W tym przypadku dobrym pomysłem mogą być kanapy ekoskóra lub meble ze skóry naturalnej, które umożliwią popołudniową drzemkę. Nie będzie to jednak dobre rozwiązanie w przypadku posiadania czworonogów, które mogą szybko uszkodzić meble ostrymi pazurami.

Sofa jednoosobowa czy sofa dwuosobowa - jaką sofę wybrać do małego mieszkania?

Sofa jednoosobowa będzie doskonałym pomysłem w przypadku chęci urządzenia kawalerki. Nierzadko ciekawym rozwiązaniem może być zakup dwóch sof jednoosobowych i ustawienie ich w różnych częściach pomieszczenia. Sprawdzi się to, zwłaszcza jeżeli nie posiadamy miejsca na pokaźnych rozmiarów kanapę przy telewizorze lub stoliku, aby stała tam na co dzień. W razie wizyty gości możemy taką sofę zawsze dostawić.

W mieszkaniu, którym przebywa cała rodzina, warto zakupić mniejszą wersję sofy dwuosobowej. Na takiej kanapie z powodzeniem zmieszczą się rodzice wraz z małą pociechą. Należy jednak zwrócić uwagę na wymiary sofy i porównać z dostępnym miejscem w salonie.

Sofa jednoosobowa - wady i zalety

Niezaprzeczalnym atutem kanapy jednoosobowej jest fakt, iż zajmuje niewiele miejsca. Na rynku jest bardzo duży wybór takich elementów - wersje rozkładane, nierozkładane, z poduszkami, z bokami bądź bez boków. Wybór materiałów oraz kolorów jest równie zadowalający.

Wadą niektórych produktów jest fakt, że wyglądają jak zwykły fotel.

Sofa dwuosobowa - wady i zalety  

Dwuosobowa sofa zwykle niewiele różni się rozmiarem od modeli standardowych i to ich główna wada. Jest to jednak zależne od danego producenta i modelu. Na rynku istnieje wiele wersji sof dwuosobowych, które będą mniejsze niż klasyczne kanapy. Na rynku możemy znaleźć wiele modeli pikowanych czy z zaokrąglonymi bokami.

ARTYKUŁ PARTNERA