Jak mieszkać modnie? Podpowiada najnowszy TrendBook 2022/23 firmy Gamet S.A., który prezentuje wiele inspirujących rozwiązań w najbardziej popularnych stylach. Dzięki niemu znajdziesz wszystko, co potrzebne do tego, by urządzić dom w zgodzie z aktualnymi trendami.

Paryski szyk

Eleganckie wnętrza w stylu haussmannowskim są nieustająco inspiracją od paru wieków i to dzięki nim klasyczna jodełka czy piękne sztukaterie tak naprawdę nigdy nie wyjdą z mody. Firma Gamet proponuje jednak nieco nowocześniejsze podejście do francuskich wnętrz. Trend PARISIAN MODERN to oryginalna propozycja, w której naturalne drewno doskonale współgra z marmurami oraz złotymi i srebrnymi dodatkami. Takie stylowe elementy we współczesnej interpretacji sprawiają, że nasz dom będzie pełen dobrego smaku.

Sztuka dekoru

Ostatnio wiele słyszy się o powrocie stylu art déco, choć prawda jest taka, że w naszym kraju nigdy nie stracił on wiernej rzeszy swoich miłośników. Nie tylko im jednak, ale także innym koneserom dobrego gustu spodoba się proponowany przez firmę Gamet MODERN ART DÉCO.

W swojej nowej odsłonie zachwyca on miękkimi, delikatnymi liniami, które łagodnie prowadzą oko po wnętrzu. Subtelne pastelowe odcienie różu, szarości i beżu znacznie bardziej pasują w tym trendzie do nowoczesnych wnętrz, co również podkreślają oryginalne dodatki w odcieniach złota i miedzi.

Uroda fiordów

Innym popularnym stylem w Polsce jest oczywiście skandynawski minimalizm. W trendzie SCANDI liczy się przede wszystkim prostota i harmonia oraz wszechobecna przyroda. Naturalne drewno śmiało łączymy więc z kamieniem czy nawet marmurem, a wszystko uzupełniamy miękkimi, lejącymi się tkaninami.

W subtelnej palecie beżów, szarości, jasnych brązów i bieli jest także miejsce dla dodatków w kolorze czerni, które poprzez kontrast pomogą podkreślić skandynawskie uwielbienie dla chłodu.

Klasyka zawsze w cenie

W TrendBooku firmy Gamet nie zapomniano także o miłośnikach klimatów rustykalnych. CLASSIC to trend, który hołduje naszej miłości do tego, co tradycyjne. Tutaj dominuje ciepło odcieni drewna, subtelnych szarości nasyconych nieco beżem oraz nieoczywiste, złamane biele.

Wnętrzom w tym stylu przytulność zapewnią tkaniny, dzięki którym poczujemy się jak otuleni. Z dodatków warto zwrócić uwagę na surową ceramikę i plecionki z wikliny lub słomy.

Surowe piękno

INDUSTRIAL to trend bardzo wyrazisty i intensywny. Liczy się w nim wszystko, co nawiązuje do stylistyki postfabrycznej - goła cegła, nieobrobiony beton, ciężki metal, nawet z elementami rdzy, a wszystko w mocno ciemnej kolorystyce czerni, grafitów, brązów, oliwkowych zieleni.

Jeśli jednak takie surowe piękno wnętrza inspirowanego wystrojem fabryk nie przekonuje cię, można zdecydować się na jego nieco łagodniejszą wersję, czyli SOFT LOFT.

W tym trendzie pojawia się więcej barw o łagodniejszym obliczu, jak kolory terakoty, glinki, umbry. Można też zdecydować się na bardziej wyrafinowane, marynistyczne tony granatu lub na głębokie miętowe zielenie. Te barwy są bardziej przyjazne dla oka, a równie ciekawie będą się prezentować w parze z cegłą czy betonem w połączeniu z metalowymi elementami wyposażenia wnętrz.

Nowe pokolenie

Na koniec jeszcze kilka słów o młodszych członkach rodziny. Gamet proponuje, by strefa KIDS była jasna, przestronna, przytulna i pastelowa. Wypełnijmy takie wnętrze bardzo kolorowymi dodatkami, które będą pobudzać kreatywność maluchów, oraz dla bezpieczeństwa miękkimi tkaninami.

Z kolei dla starszych dzieci przewidziana jest strefa TEENS - dobrze przemyślana i zaplanowana przestrzeń tak, by nastolatki mogły w pełni wyrazić swoją tworzącą się powoli osobowość, znaleźć w niej odzwierciedlenie swoich pasji i marzeń, ale z drugiej strony trzeba zwrócić bardzo baczną uwagę na funkcjonalną stronę aranżacji.

Aby zobaczyć więcej inspiracji na urządzanie różnych wnętrz pobierz darmowy e-TrendBook: https://gamet.eu/trendbook-newsletter/

Autor
Gamet prezentuje najgorętsze trendy wnętrzarskie na ten sezon!
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...