Każdy dzień to nowe wyzwania. Dlatego codziennie potrzebujemy odpowiedniej dawki zdrowego snu. Choć pozornie wydaje się, że odpoczynek to coś oczywistego i naturalnego, stworzenie warunków do właściwej regeneracji nie jest takie łatwe. O czym warto pamiętać planując codzienną regenerację? I co ma wpływ na efektywność naszego odpoczynku?

Ile godzin poświęcić na sen?

Sama liczba godzin, którą pożytkujemy na regenerację, jest bardzo ważne. Ale równie istotne są także regularność i pewnego rodzaju "harmonogram" snu. Dla większości z nas to godziny pracy są czynnikiem, który determinuje resztę dnia. Dlatego warto przemyśleć, ile dokładnie czasu potrzebujemy przed wyjściem z domu oraz to, ile czasu możemy poświęcić na różnego rodzaju aktywności po pracy.

Łóżko tapicerowane Charlotte marki Comforteo, fot. Comforteo

Co zaskakujące, badacze wskazują, że z wiekiem nasze zapotrzebowanie na sen zmniejsza się. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż na sen powinniśmy przeznaczać od 7 do 9 godzin w ciągu doby - wszystko zależy oczywiście, m. in. od naszych indywidualnych uwarunkowań zdrowotnych, czy też intensywności stylu życia. Wypracowanie pewnej systematyczności oraz stałego "rozkładu" dnia i nocy pozwoli nam wpłynąć na lepszą regenerację ciała i umysłu.

Jak stworzyć odpowiednie miejsce do odpoczynku?

Zaaranżowanie strefy odpoczynku to kwestia indywidualna - w końcu sami najlepiej wiemy, w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej. Warto jednak pamiętać, by w sypialni unikać "mocnych", rażących kolorów, a zamiast nich wybrać takie, które pozwolą się nam zrelaksować - stonowane odcienie sprawdzą się najlepiej. Pamiętajmy także, by zgodnie z zasadami feng shui ustawić łóżko przy ścianie prostopadłej do ściany z oknem oraz do ściany z drzwiami, a także zapewnić odpowiednio dużo miejsca po obu stronach łóżka.

Łóżko tapicerowane Lily marki Comforteo, fot. Comforteo

Samo miejsce do odpoczynku tworzy oczywiście posłanie, dlatego równie dużo uwagi powinniśmy poświęcić materacowi:

- Wybór odpowiedniego materaca to ważna decyzja, ponieważ będzie miała znaczący wpływ na jakość codziennego odpoczynku. Przede wszystkim pamiętajmy, że nie istnieje jeden materac dobry dla wszystkich. Kierujmy się tutaj własnymi potrzebami. Przykładowo - osoby, które uprawiają sport na pewno docenią materace z innowacyjną pianką Gelax, jak Pro Dynamic H3 lub Pro Dynamic H4. Z kolei osoby, które mają skłonności do infekcji bakteryjnych powinny zwrócić uwagę na to, czy w materacu znajdują się jony srebra, ponieważ mają one działanie antybakteryjne. Tu warto zwrócić uwagę na materac Silver Protect czy materac Verso. Pamiętajmy również, że ciało potrzebuje kilku tygodni na "przestawienie" i przyzwyczajenie się po zmianie materaca na nowy - podpowiada Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

Jakie akcesoria wspomagają komfortowy odpoczynek?

Odpowiednio dobrany materac jest zdecydowanie najważniejszym elementem, który pozwoli nam na pełnowartościową regenerację. Natomiast aranżując miejsce do odpoczynku warto również pamiętać o dodatkach - takich jak chociażby poduchy.

Po lewej Materac Silver Protect marki Comforteo, fot. Comforteo, po prawej Materac Pro Dynamic H3 marki Comforteo, fot. Comforteo

W trakcie gorących miesięcy najlepiej sprawdzą się akcesoria pozwalające nam odczuć przyjemne ochłodzenie w ciągu nocy. Poduchy Gelax okażą się strzałem w dziesiątkę - powstały z innowacyjnej pianki Gelax, która charakteryzuje się doskonałą przewiewnością, a dzięki niej w trakcie odpoczynku można odczuć delikatny i przyjemny chłód, wydobywający się ze struktury poduszki. A to umożliwi nam jeszcze bardziej błogi oraz zdrowy odpoczynek każdej nocy.

Poduszka Gelax marki Comforteo, fot. Comforteo

Więcej informacji na: www.comfort4u.eu