Jak działa łóżko wodne?

Jak sama nazwa wskazuje łóżko wodne nie posiada standardowego materaca - jego zawartość wypełniona jest podgrzewaną wodą, która przyjemnie kołysze nas do snu. Tego rodzaju łóżka polecane są alergikom, ponieważ łatwiej zadbać o ich czystość. Gromadzą również zdecydowanie mniej roztoczy.

Świetnie wpływają również na wszelkie bóle kręgosłupa ponieważ elastyczny materac dostosowuje się do naszego ciała sprawiając, że sen jest twardy, a my sami o wiele rzadziej zmieniamy pozycję w czasie jego trwania.

Łóżko wodne wymaga podłączenia do prądu i corocznej konserwacji. Wystarczy, że wlejemy do niego środki chemiczne dezynfekujące mieszczącą się w nim wodę. Wodę w łóżku wodnym należy wymienić tylko podczas transportu mebla.

Wbrew pozorom łóżko wodne rzadko kiedy może spowodować powódź w sypialni. Materac obudowany jest specjalną "wanną", która zabezpiecza go przed uszkodzeniami.

Ile kosztuje łóżko wodne?

Cena łóżka wodnego zdecydowanie przewyższa kwotę tradycyjnego materaca. Na zakup tego typu łóżka wydamy od dwóch do...dwudziestu tysięcy złotych! Wszystko zależy oczywiście od klasy mebla, jego funkcjonalności i jakości wykorzystanych materiałów. Choć łóżko wodne posłuży nam około 15 lat, producenci dają na nie jedynie pięć lat gwarancji. Warto wziąć to pod uwagę rozważając zakup łóżka wodnego.

Łóżko wodne - czy warto?

Ciepło, wygoda, przyjemny masaż i ulga dla kręgosłupa z pewnością kuszą zakupem łóżka wodnego. Tego typu materace mają grono zwolenników przede wszystkim na Zachodzie. A jak wygląda sytuacja w Polsce?

Nasi rodacy obawiają się zbyt mocnego bujania (a nawet choroby morskiej!), ewentualnej awarii i zużycia prądu. Zniechęca ich także wysoka cena i krótki okres gwarancji.

 

Autor
Łóżko wodne, kiedy go nie kupować? Sprawdź zanim zamówisz!
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....