Główne zalety wolnostojących wieszaków na ubrania

Zdecydowana większość takich wieszaków wyposażona jest w kółka (możliwe do zablokowania), dzięki czemu możemy w prosty sposób przemieszczać wieszak z jednego punktu pokoju do drugiego czy pomiędzy pomieszczeniami. Sprawdzi się także doskonale jako miejsce do przygotowania zestawu odzieży na kolejny dzień. Cały komplet zawiesimy na jednym czy kilku wieszakach na stojaku na ubrania, dzięki czemu nie będziemy musieli szukać ich z samego rana/nie pogniotą się, ułożone na krześle czy blacie.

Przyda się także w formie wieszaka na ubrania dla gości; możemy przewieźć go do przedpokoju lub postawić tam na stałe i będziemy mieć pewność, że kurtki nawet z największej imprezy znajdą swoje miejsce. Do wszystkich tych zalet dochodzą także oczywiste kwestie estetyczne. Nasze najlepsze zestawy ubrań powieszone na takim stojaku nie tylko będą się idealnie prezentować, ale także stworzą kolejny, ciekawy element wystroju wnętrza. Wpasuje się idealnie w pomieszczenia w stylu glamour, skandynawskim czy loftowym.

Czy wolnostojące wieszaki mają jakieś wady?

Tak jak w przypadku każdego innego gadżetu do mieszkania i wolnostojące wieszaki na ubrania mają swoje wady, nie są one jednak duże. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że najprawdopodobniej nie zastąpią one szafy na ubrania, chyba że żyjemy wyjątkowo minimalistycznie i odzieży mamy naprawdę niewiele. Możemy oczywiście wyposażyć się w kilka sztuk takich stojaków, jednak postawienie ich czterech czy sześciu w pokoju nie tylko zabierze nam sporo przestrzeni, ale i zaburzy estetykę wnętrza.

Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku domów z psami czy kotami gubiącymi sierść (inaczej sprawa wygląda w przypadku yorków czy sfinksów). Często wystarczy, że zwierzak przejdzie obok jakiegoś przedmiotu, by jego „włosy” pozostawiły na nim wyraźny ślad - a odzież wyjątkowo chętnie przyciąga sierść. Musielibyśmy więc oczyszczać ubrania z jej dużej ilości przed każdym założeniem. Przy okazji będą też łapać spore pokłady kurzu i roztoczy, czemu zapobiega zamknięcie odzieży w szafie.

Metalowe stojaki na ubrania - czy warto?

Z pewnością nie ma jednej stanowczej odpowiedzi na to pytanie, wszystko zależy od naszych rzeczywistych potrzeb, warunków mieszkaniowych i, oczywiście, gustu. Bezsprzecznie wolnostojące wieszaki są ciekawym i pełnym estetyki rozwiązaniem, które wniesie do naszego wnętrza wyjątkowego, loftowego klimatu. Warto przeanalizować wszystkie za i przeciw i podstawić je pod naszą własną codzienność, by przekonać się, czy „instagramowe” metalowe stojaki sprawdzą się w przypadku naszej odzieży.