Jak wygląda tapeta w kształcie koła?

Tapety w kształcie koła produkowane są najczęściej na bazie flizeliny i składają się z jednego bądź dwóch arkuszy samoprzylepnych. Są one już wycięte w kształcie koła, dlatego wystarczy tylko przykleić je w odpowiednim miejscu. Warto pamiętać o tym, że tapety tego rodzaju nie przylegają do szorstkich i porowatych powierzchni. Ściana musi być gładka, czysta i pozbawiona farb lateksowych czy na bazie silikonu. Jeśli była malowana, to należy odczekać około trzech tygodni przed przyklejeniem arkuszu. Tapety w kształcie koła dostępne są w różnych wymiarach, a także w najróżniejszych wzorach i kolorach. Średnicę można uzależnić od wielkości ściany i planów aranżacyjnych w danym pomieszczeniu.

Pomysły na aranżację przestrzeni z okrągłą tapetą

W związku z tym, że każde pomieszczenie w domu ma ściany, tapeta w kształcie koła może mieć bardzo uniwersalne zastosowanie. Okrągła dekoracja na ścianie sprawdza się bardzo dobrze w salonach urządzanych w różnym stylu. Pośród wzorów można znaleźć minimalistyczne formy, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnych salonach, jak i motywy leśne lub nawiązujące do natury idealnie pasujące do salonów w stylu skandynawskim. Abstrakcyjne motywy na tapecie będą pięknie komponowały się z kolorowymi motywami w salonach eklektycznych, a z kolei imitujące złoto, metal lub kamień tapety w kształcie koła sprawdzą się w salonach industrialnych, pięknie kontrastując z dodatkami z surowej cegły czy szkła.

Kolista tapeta może okazać się bardzo stylowym dodatkiem w sypialni. Przyklejona nad łóżkiem i oświetlona nastrojowym światłem sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało oryginalnie. W sypialniach najczęściej dominują w tym zakresie delikatniejsze wzory i stonowane kolory. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie na przykład przyklejenie nad łóżkiem tapet z motywem lasu, kwiatów czy też motywów geometrycznych w pudrowych lub pastelowych kolorach. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu szczególnie osobom, które cenią stylowe aranżacje, a jednocześnie stawiają na minimalizm i nie chcą w żaden sposób redukować powierzchni użytkowej w danym pomieszczeniu. 

Tapeta koło - gdzie kupić?

Tapety koła to stosunkowo młody pomysł, ale już bije on rekordy popularności, a w związku z tym coraz więcej sklepów ma je w swojej ofercie. Szeroki wybór tapet w kształcie koła oferuje wrocławska firma Wall Art, która od lat zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją tapet na wymiar w kraju i za granicą. W ich ofercie znajdują się zarówno minimalistyczne tapety z motywami pasującymi do nowoczesnych wnętrz, jak i tapety koła, w których widnieją polne kwiaty, bukiety imitujące obrazy impresjonistyczne czy nawet karaibskie krajobrazy z sylwetkami palm.

Ciekawe propozycje pod względem wzorów oferuje również holenderska firma Lapomme, która ma w swojej ofercie okrągłe tapety w trójwymiarowymi mandalami czy imitacjami płaskorzeźb, które są drukowane na włókninie. Wysokiej jakości tapety w kształcie koła znajdziemy też u sąsiedniego producenta marki - KEK Amsterdam, gdzie można odkryć cały szereg wzorów, które zaczynają się od kwiatów glamour, a kończą na motywach roślinnych, zwierzętach czy hipnotyzujących motywach geometrycznych, które przez zwielokrotnienie mają trzy wymiary.