Odkurzacze piorące są przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki zaawansowanej technologii poradzą sobie z dużymi, zróżnicowanymi powierzchniami.

Taki odkurzacz jest wyposażony w napełniany wodą pojemnik, dzięki któremu może nie tylko wciągać kurz i roztocza, ale również prać dywany czy tapicerkę mebli, myć okna, zbierać rozlane płyny. Wadą tego typu urządzeń jest cena i skomplikowany system sterowania.

Odkurzacz piorący Aquawelt 919.0 ST, moc silnika 1600 W, cyfrowo regulowana moc ssania, filtr HEPA i filtr wodny, worek na kurz 2,5 l, pojemnik do zbierania wody 5 l, pojemnik na detergenty 1,8 l, możliwość odkurzania na sucho, ZELMER, ok. 570 zł Pionowy odkurzacz piorący Aqua Trio FC7070/01, odkurza, myje i suszy podłogę jednocześnie, oddzielne zbiorniki na czystą i brudną wodę, samoczyszczące szczotki, nadaje się do podłóg drewnianych, laminowanych, winylowych, płytek ceramicznych i kamienia, PHILIPS, 1690 zł

Automatyczne odkurzacze - roboty sprzątające

Automatyczne odkurzacze - roboty sprzątające za pomocą wysyłanych ultradźwięków, które odbijają się od ścian i innych przeszkód, samodzielnie poruszają się po pomieszczeniach zgrabnie omijając meble, zakręcając przy ścianach, a nawet zawracając przed schodami!

Robot sprzątający NaviBot S wyposażony w stację dokującą z funkcją opróżniania pojemnika na brud, wyposażony w 45 czujników ułatwiających sprzątanie, 8 trybów czyszczenia, szczoteczki zbierające kłaczki i sierść, automatyczne dostosowanie sposobu czyszczenia do rodzaju podłoża, filtr HEPA H11, wyświetlacz LED z dotykowym panelem sterowania, SAMSUNG, 2999 zł Automatyczny odkurzacz NaviBot Silencio, osiem różnych trybów czyszczenia, delikatna polerka z mikrofibry pomaga dbać o drewniane podłogi i panele, 39 inteligentnych czujników zapewnia sprawne, bezkolizyjne poruszanie się po domu, technologia AirPath umożliwia cichą pracę robota, SAMSUNG, 2699 zł Robot sprzątający, wyposażony w dwie szczotki czyszczące w kątach, system obracających się szczoteczek zbiera np. sierść i paprochy, system ssący wciąga kurz; system nawigacji sprawia, że robot omija meble i inne przeszkody, wyposażony w pojemnik na kurz z filtrem (0,25 l), zasilany bateriami, poziom hałasu 70 dB, VILEDA, 500 zł

Wirujące szczoteczki zgarniają zanieczyszczenia, które następnie zostają zassane do pojemnika. Zaletą automatycznych odkurzaczy niewątpliwie jest oszczędność czasu, jednak nie są one tak skuteczne jak tradycyjne, mimo dość wysokiej ceny.