Nie ciągną się za nami długie kable, nie musimy przepinać wtyczki przy zmianie pomieszczenia, posprzątamy szybko zarówno cały dom, jak i kanapę czy biblioteczkę, a urządzenie zajmuje częściej mniej miejsca niż klasyczny odkurzacz. To tylko kilka plusów wynikających z posiadania odkurzaczy bezprzewodowych. Co więcej, odkurzacze bezprzewodowe są zazwyczaj lekkie, nieduże, wykonane z materiałów wysokiej jakości i - w przypadku odkurzaczy automatycznych - mogą posprzątać dom nawet pod naszą nieobecność.

Przed wyborem odkurzacza bezprzewodowego warto dokładnie przeanalizować potrzeby i zastanowić się, czy odkurzacz sprosta zadaniom, jakie przed nim postawimy. Hoover przygotował przegląd sprzętów, które pomogą w utrzymaniu nieskazitelnej czystości w każdym miejscu. Oto 5 odkurzaczy do zadań specjalnych, które idealnie wyczyszczą każdą powierzchnię.

Rhapsody - odkurzacz do zadań specjalnych

Odkurzacz Hoover Rhapdosy
Odkurzacz Hoover Rhapdosy

Rhapsody stworzono po to, aby ułatwić czyszczenie każdej powierzchni - od podłogi aż po sufit. Akumulatorowy odkurzacz do zadań specjalnych jest wygodny w użyciu i bogaty w akcesoria. Unikalna, innowacyjna technologia Hspin-Core sprawia, że zabrudzenia i kurz spychane są na dno zbiornika, a dzięki temu nie spada siła ssania, pory filtra się nie zatykają, a opróżnianie zbiornika jest proste.

Wielofunkcyjne urządzenie łatwo zmienimy w sprzęt, dzięki któremu odkurzymy samochodowe tapicerki i wykładziny czy domową biblioteczkę. Kółka szczotki elektrycznej z prostym systemem wyjmowania gwarantują dobrą przyczepność i duże możliwości manewru.

Easy Diving System pozwala przechylać rurę próżniową aż do 180 stopni i wyczyścić trudnodostępne miejsca w mieszkaniu. Oświetlenie LED na szczotce włącza się w narożnikach, gdzie nie dochodzi światło, a wszystko po to, aby efekty sprzątania były jeszcze lepsze. Również sprzątanie powyżej podłogi stało się łatwiejsze.

Wszystko dzięki dodatkowym szczotkom: do księgozbiorów, sierści zwierząt, delikatnych tapicerek, wszystkich rodzajów mebli i grzejników. Czyszczenie zasięgowe ułatwia zaś długa szczotka (45 cm), łamana przedłużka ze szczotką do kurzu i ssawka do mebli oraz szczelinówka 2w1.

Bateria litowa (22V) umożliwia pracę do 35 minut. Można ją ładować bezpośrednio w urządzeniu lub po wyjęciu. Co ważne, poziom naładowania Rhapsody mamy zawsze pod kontrolą na wyświetlaczu LED, a praktyczna dźwignia pod przyciskiem zasilania umożliwia płynne włączenie trybu ciągłego odkurzania.

Athen Evo - najwyższa wydajność czyszczenia

Odkurzacz Hoover Scopa AthenEvo angle
Odkurzacz Hoover Scopa AthenEvo angle

120 minut nieprzerwanej pracy, 32,4 V mocy, bezprzewodowy, bezworkowy, lekki i maksymalnie zwrotny - Athen Evo powstał z myślą o wydajnej pracy i komforcie. To sprzęt gwarantujący najwyższy poziom czystości oraz usunięcie ponad 100% kurzu. System Easy Driving gwarantuje doskonałą zwrotność sprzętu, dzięki czemu bez problemu wyczyścimy przestrzeń wokół mebli, a konstrukcja przechylana o 180 stopni ułatwia dotarcie do zakamarków.

Athen Evo marki Hoover został wyposażony w filtr HEPA, który zatrzymuje najdrobniejsze cząstki kurzu, zapewniając optymalną filtrację i odprowadzenie do otoczenia wyłącznie czystego powietrza.

Athen Evo to doskonały sprzęt do czyszczenia każdej powierzchni – nawet najdelikatniejszych parkietów. Funkcja Turbo i najwyższy poziom mocy ułatwią nam również walkę z opornym brudem. Poziom naładowania akumulatora mamy zawsze pod kontrolą, dzięki wyświetlaczowi LED. Co więcej, lampki LED umieszczone na szczotce zwiększają widoczność w zaciemnionych miejscach - pod kanapą, łóżkiem czy za meblami.

Zaprogramuj porządek przez smartfona

Odkurzacz Hoover Robocom
Odkurzacz Hoover Robocom

Nowa generacja odkurzaczy automatycznych Robo.com3 Hoover pozwala zaprogramować sprzęt i cieszyć się wolnym czasem. Dzięki stworzonej dla tego modelu aplikacji i modułowi Wi-Fi możemy sterować pracą sprzętu przez smartfona lub tablet. Oznacza to, że nawet będąc poza domem, możemy włączyć robota, a po powrocie podłogi będą czyste.

Bateria gwarantuje długotrwałe działanie sprzętu - nawet do 60 minut - a cicha praca nie zmęczy domowników. Inteligentna technologia nawigacji AAI ™ wykorzystuje unikalne obliczenia algorytmiczne, aby wybrać najlepszą ścieżkę i skutecznie odkurzyć dom. Możemy stworzyć wirtualną ścianę, która powstrzyma sprzęt przed sprzątaniem konkretnych przestrzeni. Wiązka podczerwieni będzie stanowiła nieprzekraczalną barierę dla urządzenia. Czujniki zabezpieczające przed spadaniem zareagują, kiedy urządzenie zbliży się do krawędzi schodów. Czujniki kurzu Dust Sensor wykryją nawet najdrobniejsze zabrudzenia, a Robo.com3 skutecznie je wyczyści.

Dzięki 9 programom czyszczenia możemy wybrać odpowiedni sposób sprzątania: inny w przypadku odkurzania całego domu, inny, kiedy sprzątamy wybrane miejsca. Nie musimy się martwić o pojemność zbiornika na kurz. Chociaż odkurzacz automatyczny od marki Hoover ma zaledwie 68 mm wysokości (bez trudu wyczyści podłogę pod meblami), spora pojemność zbiornika na kurz sprawia, że rzadziej będziemy musieli go opróżniać.

Ultra Vortex - czystość w każdym calu

Odkurzacz HOOVER Vortex do materacy
Odkurzacz HOOVER Vortex do materacy

Poduszki, sofy i materace - to miejsca, które trudno utrzymać w nieskazitelnej czystości, a które często są źródłem alergenów i roztoczy. Utrzymanie czystości właśnie tam jest szczególnie ważne, jeśli w domu mieszkają alergicy i zwierzęta. Dzięki niewielkiemu, akumulatorowemu urządzeniu Ultra Vortex marki Hoover możemy bez problemu usunąć brud z tapicerowanych mebli, materacy i poduszek. Jednym z wielu atutów sprzętu są łatwa obsługa oraz demontaż i opróżnianie zbiornika na kurz.

Ultra Vortex poradzi sobie z każdym wyzwaniem, dzięki trzem programom głębokiego czyszczenia. Dzięki trybowi odpylania pozbędziemy się kurzu i brudu z najgłębszych warstw materiału i delikatnych powierzchni. Tryb trzepania i obracająca się aż 4200 razy na minutę turbo szczotka pozwoli dotrzeć głęboko do włókien, usunąć roztocza i alergeny.

Tryb lampy UV-C - tego rodzaju lampa usuwa aż 99,9% bakterii alergenów i roztoczy i - co ważne - zapobiega ich ponownemu rozprzestrzenianiu się. Promieniowanie skutecznie eliminuje drobnoustroje, a dzięki temu trybowi materace, poduszki i meble tapicerowane będą idealnie czyste. To doskonałe rozwiązanie dla alergików i astmatyków.

Clik - szybkie sprzątanie bez kontaktu z kurzem

Odkurzacz Hoover Click
Odkurzacz Hoover Click

Clik to sprzęt, który znajdzie zastosowanie w domu, samochodzie, sprawdzi się podczas sprzątania niewielkich przestrzeni i będzie pomocny w domu, w którym mieszkają dzieci.

Kompaktowe rozmiary i wysoka wydajność zapewniają swobodne sprzątanie w każdym momencie. Pomysłowe rozwiązanie zastosowane w tym modelu, czyli technologia ADC (Advance Dust Control), pozwala stopniowo otworzyć pojemnik na kurz na szerokość 45 i 90 stopni. Dzięki temu jego opróżnianie będzie proste i nie będzie wymagało żadnego kontaktu z kurzem.

Kolejnym plusem jest kompaktowa i prosta w obsłudze ładowarka. Możemy zamontować ją na ścianie lub blacie i szybko naładować niezawodny sprzęt. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdują się na pokładzie odkurzacza. Mamy je w zasięgu ręki i w każdej chwili możemy wykorzystać podczas sprzątania.