Odkurzacz pionowy to lekkie, praktyczne i zwinne urządzenie, które umożliwia szybkie posprzątanie niemal każdej powierzchni poziomej. Cóż takiego wyjątkowego jest w tym uniwersalnym i coraz częściej kupowanym urządzeniu? Odkurzacz pionowy nie zajmuje dużo miejsca, a po naładowaniu nie wymaga użycia żadnego przewodu. Co ciekawe, istnieją także urządzenia tego typu, które mają wbudowaną funkcje mycia. Przed zakupem wspomnianego sprzętu warto przeczytać ranking odkurzaczy pionowych oraz zapoznać się najważniejszymi parametrami tych praktycznych wynalazków AGD. Jaki odkurzacz pionowy warto kupić i skąd wiedzieć, że to właśnie ten jedyny? Oto krótki i zwięzły ranking odkurzaczy pionowych (dokładniej ich parametrów) oraz sporo praktycznych informacji o tych sprzętach.

Co to dokładnie jest odkurzacz pionowy?

Odkurzacz pionowy to sprzęt, który nie wymaga użycia worków, a wszelkie zabrudzenia wciągnięte do wewnątrz umieszczane są w zamontowanym pojemniku. W praktyce więc, wynalazek ten wygląda nieco tak, jak zwykła szczotka do zamiatania i jest poręczniejszy niż wersje odkurzaczy przewodowych. Ważnym udogodnieniem, które zapewnia to urządzenie jest fakt, iż po naładowaniu można odłączyć kabel i po prostu w wygodny oraz zwinny sposób usuwać kurz i zabrudzenia z dowolnych powierzchni.

Odkurzacz pionowy sieciowy ranking - przyjaciel każdego domu

Kto raz wypróbował ten sposób sprzątania, zwykle niechętnie wraca do klasycznych metod odkurzania przy użyciu cięższych urządzeń przewodowych. Jak wybrać najlepszy odkurzacz pionowy sieciowy? Ranking zawiera parametry, które sprawdza się przeprowadzając test odkurzaczy pionowych. Jakie to parametry?

Model Triflex HX2 to najpotężniejszy odkurzacz od Miele. Nowy silnik Digital Efficiency zapewnia moc o 60% większą od poprzednika, co znacząco poprawia wydajność czyszczenia. Elektroszczotka Multi Floor XXL sama wykrywa rodzaj podłogi i automatycznie dostosowuje prędkość wałka, która wzrasta na dywanach i wykładzinach. MIELE

Jak testuje się odkurzacze pionowe - odkurzacz pionowy ranking 2022

Ranking odkurzaczy pionowych to lista urządzeń, które na podstawie kilku właściwości zostały przetestowane lub ocenione przez użytkowników i umieszczona na konkretnych pozycjach zestawienia. Porównanie odkurzaczy pionowych powinno być stworzone na podstawie przetestowania parametrów takich jak:

 • maksymalny czas odkurzania na jednym ładowaniu,
 • jak najniższa waga,
 • siła ssania,
 • elegancki wygląd,
 • dodatkowe wyposażenie i akcesoria,
 • końcówki do mopowania podłogi,
 • funkcja mycia podłogi,
 • opcja zmywalności filtra,
 • obecność lampy LED uwidoczniającej kurz w ciemnych kątach.

Wybierając tego rodzaju urządzenia AGD należy więc wziąć pod uwagę m.in. wyżej wymienione cechy. Ranking odkurzaczy pionowych umożliwia także wybór urządzenie w odpowiedniej cenie. W celu dokonania właściwego wyboru idealnym wyjściem jest także obejrzenie filmów nagrywanych podczas testów odkurzaczy.

Odkurzacz bezprzewodowy Bespoke Jet to multifunkcyjne urządzenie, które odkurzy każdą powierzchnię, sprzątnie na mokro, a dzięki innowacyjnej stacji czyszczącej All-in-One Clean Station automatycznie opróżni pojemnik na kurz. Co więcej, stacja czyszcząca naładuje odkurzacz po każdym jego użyciu. SAMSUNG

Odkurzacz pionowy ranking 2022 - ceny - ile wydać?

Ceny tych urządzeń są zależne od kilku czynników takich, jak marka, moc, wygląd, mnogość funkcji i dodatków oraz np. czas odkurzania na jednym ładowaniu. To właśnie te czynniki decydują także o cenie, jaką trzeba zapłacić za odkurzacz pionowy. Ranking 2022 tych urządzeń zawiera sprzęty w zróżnicowanych cenach. Najtańsze z nich to wydatek rzędu około 200 - 300 złotych, droższe modele wyprodukowane przez marki z wyższej półki mogą kosztować około 1000, 2000 lub nawet ponad 3000 złotych.

Odkurzacze pionowe ranking - gdzie znaleźć konkretne ceny?

Ranking odkurzaczy pionowych na popularnych serwisach ułatwi porównanie parametrów oraz cen, jakie trzeba zapłacić za konkretny sprzęt. Popularne serwisy oferują także opcję ustawienia filtrów porównawczych, które umożliwią segregację sprzętów w oparciu o jakość, markę, dodatkowe akcesoria oraz cenę.

Odkurzacz Power Hygienic 800 to wielozadaniowy model 4w1 z funkcją aktywnego mopowania, innowacyjną technologią UV oraz możliwością polerowania podłóg. W tym roku Electrolux zainicjował wyzwanie #posprzątanezElectrolux, zachęcające do dbania o środowisko w swojej okolicy. Do wygrania trzy egzemplarze powyższego modelu. ELECTROLUX

Odkurzacze pionowe ranking - jakiej firmy odkurzacz pionowy?

Obecnie mnóstwo producentów zajmuje się tworzeniem sprzętu, jakim jest odkurzacz pionowy. Ranking tych rządzeń zwykle pełen jest wiodących producentów takich jak:

 • Samsung,
 • Tefal,
 • Beko,
 • Bosch,
 • Philips,
 • Electrolux,
 • Miele,
 • Blaupunkt.

Inne popularne marki to m.in. Xiaomi, Karcher, Vileda, Dreame, Dyson oraz wiele innych firm produkujących odkurzacz pionowy. Ranking producentów można znaleźć w porównywarkach oraz na stronach sklepów internetowych oferujących ten sprzęt oraz inne urządzenia AGD i RTV.

Wskazówka: W każdym gospodarstwie domowym, odkurzacz pionowy z pewnością sprawi, że sprzątanie będzie szybsze. Idealnym rozwiązaniem jest jednak posiadanie odkurzacz pionowego i klasycznego. Dzięki temu można poodkurzać zarówno "na szybko", jak i użyć urządzenia AGD z większą mocą.

Odkurzacz pionowy - zalety

Odkurzacz pionowy posiada wiele zalet, a największe z nich związane są z dużą swobodą użytkowania tego sprzętu. Polega ona na tym, iż odkurzacze pionowe są lekkie, zwinne i umożliwiają szybkie oraz ciche posprzątanie całego mieszkania. Są także łatwe w transporcie, a jeśli zlecisz dziecku poodkurzanie korytarza, możesz liczyć na to, że sprzęt AGD nie będzie dla niego zbyt ciężki.

Jakie jeszcze są zalety odkurzaczy bezprzewodowych? Oto kilka z nich:

 • brak kabla,
 • możliwość posprzątania miejsc bez zasilania (np. na działce lub podczas awarii prądu),
 • możliwość usuwania pajęczyn i kurzu w wysoko położonych miejscach,
 • zajmują mało miejsca,
 • sprzęt jest naprawdę prosty w użyciu.

Odkurzacze pionowe - wady

Odkurzacze pionowe bez kabla mają także kilka wad. I choć nie warto się na nich skupiać, jeśli poszukujesz sprzętu, który jest lekki i mobilny to do minusów tego urządzenia należą m.in.:

 • mniejsza moc niż odkurzacze przewodowe z workiem,
 • czas pracy uzależniony od pojemności baterii (sprzęt może przestać działać),
 • opróżnianie pojemnika może być mało komfortowe.

Wskazówka: Należy pamiętać, że odkurzacz pionowy nie spełni tej samej funkcji co klasyczny odkurzacz z rurą i workiem lub pojemnikiem. Wiele osób jednak przekonuje, że po zakupie tego urządzenia ich dom stał się czysty, a odkurzacz pionowy ulokowany w poręcznym miejscu sam się prosi o wzięcie go do ręki i szybkie odkurzenie korytarza, czy też rozsypanej mąki na kuchennej posadzce.

Zmęczona gospodyni i odkurzacz pionowy - krótka historia

Wchodząc do domu, często widzimy, że jest tam zwyczajnie brudno. Korytarz cały w pisaku, dywanik zakurzony, w kuchni rozsypana mąka lub kasza, a na dywanie okruchy z pizzy, ciastek lub inne, sypkie zabrudzenia. W takiej sytuacji pójście do korytarza, szafy, garderoby lub innego pomieszczenia i wyciąganie dużego, klasycznego odkurzacza często przerasta siły i chęci potencjalnej Pani lub Pana domu.

Jeśli jednak masz tuż pod ręką, w kąciku, lekki odkurzacz pionowy, jednym zwinnym ruchem ręki wyjmiesz go ze stacji ładującej i bez żadnych przeszkadzających kabli, bez wysiłku - po prostu sprawisz, że zabrudzenia znikną. Tak, w skrócie można określić jedną z największych zalet odkurzaczy pionowych. Czy warto? Cóż. Z pewnością tego typu sprzęt uczyni z niejednego domu czystą ostoję, w której zatrudnienie sprzątaczki nie będzie konieczne.

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia

Istnieją urządzenia takie, jak odkurzacz pionowy z funkcją mycia. Dzięki wbudowanym mechanizmom, można z tym sprzętem nie tylko odkurzyć dywany i posadzkę, ale także umyć (na mokro) wszelkie podłogi z paneli, płytek i innych surowców. Cena takiego sprzętu jest zwykle nieco wyższa, jednak takie 2w1 to komfort, który umożliwia kompleksowe posprzątanie domu bez użycia wielu akcesoriów.