Codzienne prasowanie

Niektórzy z nas mogą się od prasowania skutecznie wymigiwać. Nie każdego praca wymaga formalnego stroju. Czasem siedzimy po prostu w ulubionych jeansach i koszulce przed laptopem w domu. Praca zdalna, choć jak wszystko ma swoje minusy, to ma też plus w postaci możliwości pracy nawet w piżamie. Nawet w tym przypadku jednak czasem trzeba sięgnąć po żelazko i wyprasować rzeczy na weekendowe spotkanie lub coś do domu.

Są jednak takie stanowiska i takie miejsca pracy, gdzie na nasz strój zwracana jest duża uwaga. Formalny ubiór wymaga nienagannego wyglądu. Koszula, garnitur, garsonka czy elegancka spódnica - wszystkie te rzeczy należy idealnie wyprasować. Jak to zrobić, żeby nie tracić na to codziennie dużo czasu?

Pomoc z kuchennej szafki

Czasem rozwiązania brzmią dziwnie, dopóki sami nie spróbujemy i nie przekonamy się, że naprawdę działają. Gdy usłyszałam o patencie na szybsze prasowanie z wykorzystaniem folii aluminiowej, sama nie byłam pewna co o tym myśleć. Jednak już po pierwszym prasowaniu, wiedziałam, że to genialny trik i od tej pory prasuję tylko w ten sposób.

Co dokładnie trzeba zrobić? Wystarczy zdjąć z deski do prasowania materiałowy pokrowiec i pokryć metalowy stelaż folią. Pamiętając by błyszcząca strona była na zewnątrz. Następnie z powrotem nakładamy pokrowiec i prasujemy jak zwykle. Zapewniam, że już przy pierwszych ruchach żelazkiem poczujecie znaczącą różnicę.

Dlaczego to działa?

Sposób z wykorzystaniem folii aluminiowej, to nie jest żadna magia, tylko czysta nauka. Folia zatrzymuje ciepło i odbija je w taki sposób, że prasowanie odbywa się z dwóch stron. To patent na idealnie wyprasowane ubrania, bez żadnych zagnieceń i niesamowita oszczędność czasu.


Czyste żelazko, lepsze prasowanie

Żelazko, jak każdy sprzęt, z którego korzystamy także wymaga naszej uwagi. Warto o nie dbać, by służyło nam jak najdłużej i jak najlepiej. Częstym problemem jest kamień, który zatyka kanaliki utrudniając prasowanie, a czasem powodując nawet nieestetyczne plamy na ubraniach.

Dlatego warto zamiast zwykłej wody z kranu, która często jest twarda, używać wody destylowanej. Choć jest ona trochę droższa i wymaga od nas uzupełnienia zapasów w sklepie, a nie obok w kuchni, to nasze żelazko z pewnością się odwdzięczy. A my w dłuższej perspektywie zaoszczędzimy pieniądze, bo nie będziemy musieli wymieniać żelazka na nowe.

Autor
Prasowanie może być dwa razy szybsze. Wystarczy znać ten patent
Maria Maj
Dziennikarka wnętrzarska & ekspertka lifehacków. Specjalizuje się w praktycznych poradach domowych, ułatwiających codzienne życie. Miłośniczka minimalizmu i...