Targi Warsaw Home gromadzą najlepsze marki, tysiące zwiedzających oraz gwiazdy światowego projektowania.

Polska stolica na równi z Mediolanem - sukces Warsaw Home

W ciągu trzech lat targi urosły do rangi najważniejszej tego rodzaju imprezy w Polsce. Spotykają się tu wszyscy spragnieni nowości ze świata designu i architektury. Biorą udział w wykładach, warsztatach, wystawach i konsultacjach. Skala wydarzenia rośnie z każdą edycją. W 2018 roku na targi przybyło 67 325 osób z 65 krajów, co stawia Warsaw Home w jednym rzędzie obok takich branżowych imprez jak Salone Del Mobile w Mediolanie czy Maison & Objet w Paryżu.

Sylvain Willenz jest jedną z najbardziej wpływowych osób w swojej branży w Belgii. W 2009 r. uhonorowano go tytułem belgijskiego projektanta roku.Jeśli chcesz wiedzieć, jak pracuje designer, weź udział w wykładach, panelach i spotkaniach.

W tej edycji (3-6 października, Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie) stoiska obejmą aż 120 000 m2. Co roku na Warsaw Home wystawiane są designerskie meble, dekoracje i materiały wykończeniowe. Aby ułatwić gościom odnalezienie tego, czego poszukują, obszar targów od samego początku został podzielony na kilka stref - w październiku będzie ich pięć:

  • Selected Design - meble klasy premium,
  • Selected Furniture - meble do domu i przestrzeni publicznych,
  • Kitchen and Dining - meble, systemy, akcesoria i sprzęt AGD,
  • Interior Finish – elementy wykończenia wnętrz,
  • Deco - akcesoria dekoracyjne i smart home.
Projekt Mattiego Klenella.

Jakie gwiazdy zobaczymy na Warsaw Home 2019?

Organizatorzy wydarzenia co roku zapraszają głośne nazwiska z branży - znanych projektantów i teoretyków designu. Wśród nich między innymi: Daniel Svahn, Matti Klenell, Matteo Cibic, Richard Hutten, Luca Nichetto, David Trubridge, Marcus Fairs, Christophe Pillet i Stefan Diez.

Włoski projektant Matteo Cibic słynie z nadawania przedmiotom antropomorficznych kształtów

Wystąpią oni na scenie Design Forum. W tym roku będą na niej poruszane tak niezwykle aktualne tematy, jak idea zrównoważonego rozwoju w designie, co-living czy biofeeling. Wszystkie z nich subtelnie nawiązują do przewodniego motywu tegorocznych targów - „Jestem”. Hasło to w zamyśle organizatorów ma sugerować skupienie się na własnej roli w budowaniu wspólnoty, zaprasza do aktywnego uczestnictwa, dialogu i świadomego podejścia do designu.

Trendy w pigułce na Warsaw Home

Skąd się biorą trendy? Jak się zorientować, co będzie modne w kolejnych sezonach? Jakie tendencje w urządzaniu wnętrz warto promować? Odpowiedzi na te ważne pytania można znaleźć na targach branżowych. W świecie wyposażenia wnętrz najbardziej liczą się targi Salone del Mobile w Mediolanie, ISH we Frankfurcie, Maison & Objet w Paryżu czy Cersaie w Bolonii. Nie sztuką jednak jest pojechać na takie wydarzenie - sztuką jest wyciągnąć z niego esencję, znaleźć cenne informacje i przedstawić je w przejrzystej, czytelnej i skompilowanej formie.

Stoisko firmy New Trendy na targach tegorocznej edycji targów ISH we Frankfurcie.

Dlatego w agencji Profundo przy współpracy ekspertów (architektów wnętrz, projektantów, obserwatorów i badaczy trendów) powstają raporty wzornicze. Kolejny - po wrześniowych targach wyposażenia łazienek Cersaie - stworzony m.in. z Agnieszką Polkowską z TrendSpot, zostanie zaprezentowany na scenie targów Warsaw Build (w ramach Warsaw Home, 4 października o godz. 16.00, w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie) oraz opublikowany na portalu Homebook.pl, który jest partnerem projektu.

Aranżacja autorstwa Jaime Beriestaina. Jaime Beriestain jest niezwykle płodnym projektantem. W jego portfolio znajdziemy krzesła, dywany, lampy, okulary czy sandały.

Kilka słów o Kasi Ptak - organizatorce Warsaw Home

Twórcą i dyrektorem targów jest Kasia Ptak, która założyła Warsaw Home Expo Sp. z o.o. – spółkę należącą do Grupy Ptak, która posiada ponad 25-letnie doświadczenie w organizacji targów.


Kasia Ptak
- Do stworzenia Warsaw Home zainspirowała mnie siła polskiego meblarstwa i skala jego eksportu. Już pierwsza edycji pokazała, że brakowało w Polsce tego typu wydarzenia. Chciałabym, aby Warsaw Home było wymieniane jednym tchem obok takich targów jak te organizowane w Mediolanie czy Paryżu. Celem naszego wydarzenia jest stworzenie miejsca, które będzie platformą biznesową do zawierania międzynarodowych kontraktacji, ale też miejscem spotkań wszystkich pasjonatów dobrego designu. Mając na uwadze komfort zarówno naszych wystawców, jak i odwiedzających, stawiamy przede wszystkim na jakość, dlatego chcemy zgromadzić u nas najlepsze światowe marki - niezależnie od tego z jakiego kraju pochodzą. - mówi pomysłodawczyni i CEO targów WARSAW HOME.

 

Kup bilet: https://warsawhome.eu/kup-bilet-b2c/